Poslanci hlasují

Nové hlasovací zařízení za 15 miliónů včetně DPH a všimného, které si na Mikuláše do Poslanecké sněmovny pořídili poslanci, zjevně nesplnilo očekávání a ani tento čtyř jádrový procesor si nedokázal poradit se třemi tlačítky. Jak jinak si vysvětlit včerejší debakl techniky, kdy hned 13 poslanců reklamovalo svoje hlasování s tím, že mačkali něco jiného, než se objevilo ve sjetině z tiskárny za dalších 15 miliónů. Předsedu Sněmovny Miloslava Vlčka chování svých kolegů natolik vytočilo, že to nevydržel a vulgárně jim vynadal do popletů. Navíc nešlo o žádné bezejmenné poslanecké stíny, tiše se ploužící parlamentem od výplaty k výplatě, před pultíkem stály politické špičky typu Kalousek či Rath a pokorně si sypaly popel z popelníků na hlavu.

Přitom bylo všem jasné, že jde pouze o taktiku, což odhalil i předsedající Vlček. „Kdyby měli na Bajkonuru stejnou techniku jako my, Gagarin by ještě lítal s Lajkou po kosmodromu a tahali by za sebou Sputnik na kolečkách, vy nezbedové!“ zuřil předseda Sněmovny a nebral si přitom servítky. Za toto přirovnání si chudák Vlček vysloužil od poslanců vlažný potlesk a přezdívku lunochod. Celou estrádu totiž začal hned ráno komunista Exner, který už ode dveří hlásil, že dneska mu dneska tlačítka určitě nebudou fungovat a předem zpochybňuje všechna svoje hlasování. Načež si sednul do lavice a začal se šťárat v zařízení příklepovou vrtačkou vz. Stachanovec.

Asi nejvíc ze všech pobavil přítomné poslance nováček v klubu milionářů Jiří Janeček, který si ještě nestihl správné formulky nastudovat z Příručky mladého poslance. Začal s malou chybkou: „Vážení kolegové, hlasoval jsem pro, na sjetině jsem měl křížek. Sorry.“ Až na to, že nikde žádný křížek neměl, to bylo v pořádku. Poslanec se ale toužil opravit: „Teda křížek to nebyl, bylo to vlastně kolečko!“ To už bylo jeho kolegům podezřelé a tak musel Janeček vysvětlovat: „Já se spletl, to jsem hrál piškvorky s Langerem. Já teda mačkal ANO, dokonce jsem si to i myslel, ANO se i zapsalo, ale jinak než jsem chtěl, vlastně strana chtěla…“ zamotával se do výmluv novopečený poslanec. Opravil se ještě asi třikrát, pokaždé ho kolegové vyprovodili potleskem, až se dopotácel k pultíku naposledy a pronesl závěrečnou omluvu: „Už vím, takže – dali jsme si v předsálí kolečko rumů, hlasovali jsme o dalším kolečku, pak se tam objevil papež, dal mi křížek na čelo a zbytek si nepamatuju. Zpochybňuji proto svou osobu. Sbohem.

A zde je ještě několik originálních výmluv, které si jednotliví poslanci vymýšleli:
Miroslav Kalousek (KDU-ČSL): „Dámy a pánové, jsem hluboce přesvědčen o tom, že jsem hlasoval NE a že Darwinova teorie je moje oblíbená teorie. Takže tak asi s tou mojí pravdou.
David Rath (ČSSD): „Musím zpochybnit své hlasování, mačkal jsem ANO, ale nerozsvítilo se mi světýlko. Budu velmi rád, když se mi někdy v budoucnu rozsvítí, ale dost o tom pochybuji.
Petr Zgarba (ČSSD): „Hlasoval Jsem sice ANO, na sjetině to bylo zřejmě uvedené správně, bohužel jsem sjetinu před obědem omylem snědl, takže zpochybňuji oběd své manželky.
Olga Zubová (SZ): „Já teda hlasovala NE, ale někdo udělal ve sjetině pod mým jménem křížek. A vzhledem k našemu utrápenému vedení si i troufám ukázat, kdo to asi tak mohl být.
Tomáš Úlehla (ODS): „Já jsem hloupý, zmáčkl jsem něco jiného, než jsem si myslel. Upozorňuji, že u mě to není finta, opravdu nejsem z nejbystřejších.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.