Domácí
Vložil Petr Tomšů 5. 11. 2009

Kindl Poslanec a právník Marek Benda, zhusta používající svůj titul JUDr. i na vzkazech na ledničce pro svou manželku, nakonec nemusí právníkem ve skutečnosti být. Jak zjistili reportéři ČT, Bendova rigorózní práce „Restituční proces v 90-tých letech a moje rodina“ je ta samá, jako jeho slohová práce ze čtvrté třídy s názvem „Co jsem dělal o prázdninách“. Což samo o sobě není zakázané. „Je naprosto výjimečné, že se uznává slohovka z prvního stupně základní školy i jako rigorózní práce. Stává se to pouze několikrát za rok, vesměs u studentů z řad politiků,“ potvrdil redaktorům Petr Bezouška z plzeňské fakulty, toho času vedoucí terapeutické skupinky anonymních právníků. V přítmí nadživotní sochy kolegy Kindla v atriu školy tiše dodává: „Já tu jeho práci četl. Je opravdu mimořádná. Prakticky jde o abecední seznam zvířátek, která mohl Benda v deseti letech potkat na prázdninách u babičky. Akorát nechápu, co tam dělal ten hroch. A králýky tam má dvakrát.

Dalo by se namítnout, že obsah Bendovy práce kvalitou odpovídá práci průměrného studenta plzeňské fakulty, ale zarážející je i forma této práce. Bezouška pokračuje: „Jsou určité standardy, které by měla každá rigorózní práce obsahovat. Předně rozsah minimálně sto stran. To poslanec Benda splnil, ovšem za cenu toho, že zvolil poněkud nešťastnou velikost fontu 72 při řádkování jedna řádka na stránku. Po hrochovi už Bendovi zřejmě docházela fantazie, takže celý text nechal nakonec otevřený třemi obrovskými tečkami – strana 98, 99 a 100. Upřímně řečeno, ta práce připomíná spíše SMSku.

Ke svému bývalému studentovi se vyjádřil i profesor Kindl. Nejprve se snažil trochu mlžit: „Já mám ke svým studentům důvěru. Já jejich práce číst nepotřebuju a kolikrát si ani bankovky nepřepočítám.“ Pak se ale paměť zázračně vrací: „Ano, na Markovu práci si pamatuju. Bylo to něco mimořádného, okamžitě bych ji nominoval na Nobelovu cenu za literaturu. Nebo za přírodopis. Ten potkan domácí v kurníku, to je přesah jako hrom.“ I poslanec Benda skromně trvá na tom, že jeho práce je nejlepší na světě: „Koncem roku jsem za ni chtěl ještě vyinkasovat tituly MUDr. a hodnost generál majora, ale teď počkám, až ta štvavá kampaň utichne. Mně to nevadí, ta práce je skutečně nadčasová.

S titulem má ale problém i Bendova stranická kolegyně z ODS Ivana Řápková. Ta nemá ani práci, ani zápočty a jediný člověk, který by její studium mohl dosvědčit, před rokem zemřel. I přesto Řápková trvá na tom, že má titul oprávněně a sype historky ze školního prostředí jako z rukávu: „Byla tam jedna paní, která měla takové vlasy, potom jeden pán s nosem, potom takový drsňák v bundě. Co my spolu zažili srandy! Jména si sice nepamatuju, ale vsadím, že tam někoho takového vypátráte a pak se mi budete muset všichni omluvit. Vzhledem k tomu, že jsem vystudovaný právník, tak svá práva znám a nerada bych vás hnala v klepetech před lidový soud a potom na šibenici.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (123 hlasů, průměr 4.9 z 5)
Načítám ... Načítám ...
13,673 přečtení

26 komentářů k “Kuriózní rigorózní”

 1. Hep napsal:

  Velmi povedené :-)

 2. spermosh napsal:

  moc pekne a trefne :D

 3. Feisal napsal:

  clanek je nadhernej, ale nejak se tomu nemuzu poradne ani smat.. co si ty lidi myslej ze jim projde je neskutecne, nekdy mam chut na navrat starych metod defenestrace

 4. Tomas napsal:

  Výborný článek, jen tak dál. ;)

 5. Jabberwocky napsal:

  Jako vždy skvělé a jako vždy pravdivé…

 6. mlc napsal:

  :-D :-D :-D
  Co dodat?!
  :-D :-D :-D

 7. Sal napsal:

  Naprosto prefektní, vskutku genitální :-) Již delší dobu se díky tomuto serveru válím smíchy po zemi. Je možné nějak finančně přispět na rozvoj této „téměř“ dokonalé věci?

 8. Petr Tomšů napsal:

  Tož jedině nějaké drobné na pivo přes pejska, jinak je mi celkem trapné tady zveřejňovat nějaké čísla účtů, dělám to pro srandu a ne pro prachy :)

 9. Honza Flaška napsal:

  Klasicky geniální :)

 10. sumix napsal:

  králýci dvakrát :-D

 11. Jiřik napsal:

  Velmi povedené! „Upřímně řečeno, ta práce připomíná spíše SMSku.“ :-D
  … ještě bych doporučoval toto téma aplikovat do Čtyřlístku…

 12. k0brt napsal:

  Já jejich práce číst nepotřebuju a kolikrát si ani bankovky nepřepočítám.
  :D :D :D

 13. Kessa napsal:

  Vynikající! Máte zápočet :-)

 14. Stan napsal:

  Petře, tohle už je na doktorát… Vážně nekecám, jen trochu zvětšit font a mezery…

 15. Mandark napsal:

  Vynikající!! :D

 16. jirka napsal:

  luxusní článek opět :) !!!

 17. Docent Vořech napsal:

  Povídá vůl krávě:
  práva v Plzni dělám právě.
  Kráva na to odpoví :
  nač je právo volovi?
  I když diplom dostaneš,
  volem stále zůstaneš.

 18. petrph napsal:

  Stává se to pouze několikrát za rok, vesměs u studentů z řad politiků,“ potvrdil redaktorům Petr Bezouška z plzeňské fakulty.
  A to je přátelé, pravda pravdoucí…

 19. Karlos napsal:

  Bomba, výborný !!! :-)))

 20. Anonymní napsal:

  Strašná debilita…

 21. Dalibor napsal:

  Geniální. To by se mělo věšet na dveře parlamentu:-).

 22. marius napsal:

  jen doufam ze Rapkova i Benda uz svoji kopii dostali ;-)

 23. Tereza napsal:

  naprosto genialni !!! :)

 24. Zuzkafuska napsal:

  Kurňa, to je geniální. Nešlo by dát někde ke článku vždycky i odkaz „Sdílej s přáteli na Facebooku“? Vím teda, že se to dá řešit i pomocí Share Bookmarklet, ale ten odkaz je takovej praktičtější :-)
  Super, skvělá práce! :-)

 25. Pavhy napsal:

  Člověk se nestačí divit co si politici dovolí.Je po volbách a jsem zvědav jak si Radek John sedne do poslanecké lavice s fingovaným " JUDr. Bendou a z druhé strany s rychlokvaškou JUDr. Řápkovou ? Ty voliči jsou asi slepý, že tam tyto kašpary dostrkali ? Ti získají imunitu a zas je tam budeme 4 roky trpět ?
  A to se ještě dočkáme,že se oba stanou členy " Bezpečnostního a právního výboru " v parlamentu ? A hádejte ,kdo tomu bude předsedat – Benda nebo Řápková ?
  NÁRODE , KONEČNĚ SE VZPAMATUJ ? Ale ono je teď ale asi už pozdě. ???

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]