Zpráva o působení Putinovy páté kolony v Poslanecké sněmovně

Miroslav Kalousek odhaluje spiknutí ve Sněmovně

Sněmovna ve středu hlasovala o záměru NATO vyslat 300 vojáků do Pobaltí. Jak ministr Zaorálek před jednáním řekl, mělo by jít o krátké formální hlasování s očekávanou podporou 100 procent hlasů. Nasvědčovaly tomu i přihlášky do rozpravy. Přihlásili se poslanec Okamura a komunista Černý. Okamura nikoho neudivil, ten se hlásí do rozpravy se svým požadavkem na ochranu hranic betonovými valy a částečným zaminování Krušných hor i při projednávání zasedacího pořádku Sněmovny. Zajímavější byl ale projev Alexandra Černého. Svým milým, klidným hlasem odsoudil v tříhodinovém projevu NATO k zániku a vyzval k obnovení Varšavské smlouvy pod vedením Ruska. V závěru přezpíval Internacionálu v tatarském dialektu, čímž odstartoval sněmovní přestřelku.

Na jeho projev reagoval jako první poslanec TOP09 Laudát. Ten ještě smířlivě označil poslancův projev za kecy a ruské vojáky za vrahy. Předseda Kalousek pak už přímo označil české komunisty za Putinovu pátou kolonu a poslance Černého za ruského Konráda Henlaina a věnoval mu pochodeň. V tu chvíli se již probudili všichni poslanci KSČM a začali oprašovat své příručky VUML. Jako první se k pultíku přihnal poslanec Kováčik. Na mikrofon zakřičel, že tady máme demokracii a komunisti si budou říkat ve Sněmovně, co chtějí. A pokud se to někomu nelíbí a bude říkat něco jiného, tak ten půjde ke zdi. Poslanec Ondráček zase přispěl svojí dojemnou vzpomínkou na návštěvu Krymu, kde ruské vojáky dodnes uctívají jako osvoboditele. Dokonce to mají v zákoně a tvrzení opaku je tam trestným činem. V Donbasu čeká dokonce mnoho žen děti s ruskými vojáky. K pultíku se vrátil i poslanec Černý, ale jen proto, že zapomněl v desce stolu zaseklý srp. A při té příležitosti označil poslance Laudáta za přisluhovače NATO. A pak už to šlo ráz na ráz.

Poslanec Holík líčil, jak jel o prázdninách na kole do Ruska, jak po cestě potkal čtyři miliony uprchlíků z Ukrajiny, jak se všema mluvil, jak byli všichni šťastní, že míří do Ruska, jak si to všechno točil na svůj gramofon a jak mu nakonec zmizelo kolo.

Komunista Kováčik připomněl, že žijeme ve spálené rozkradené zemi a že naší jedinou spásou je také odejít do Ruska, případně sem pozvat rudou armádu, aby to tu dala konečně zase do pořádku.

Komunista Mackovík přirovnal působení jednotek NATO k okupaci Československa v roce 1968. S tím rozdílem, že tehdy vedla spřátelená vojska rudá armáda a dnes česká armáda slouží pod vedením nacistických jednotek afrikakorpsu.

Poslanec TOP09 Kučera si u pultíku chvilku vyplachoval uši vlažnou vodou, protože jim prý už nemůže věřit. Za devastaci českého národního bohatství a nerostných zdrojů můžou samozřejmě komunisti a nechápe, kde berou tu drzost zasekávat dnes svoje srpy do řečnických pultíků.

Komunista Kováčik bouchnul do pultíku dělnickou pěstí a řekl vtip o kapitalistech. Po chvilce trapného ticha komunisté začali plakat smíchy a odsoudili Felixe Holzmana k věčnému druhému místu na poli estrádních umělců.

Komunista Ondráček přispěchal se svou rýmovačkou elita – jelita, které se ovšem zasmál jen člen městské policie, který měl ten den službu pod okny Sněmovny.

Poslanec TOP09 Kučera rozebral Kováčikův vtip jak po stránce gramatické, tak po obsahové, přesně určil místa, která vytvářejí komično, a tím celý vtip zabil. Načež řekl svůj vtip o komunistech, kterému se od srdce zasmála komunistka Semelová, která nedávala pozor.

Komunista Kováčik přinesl graf volebních preferencí, na kterém TOP09 dosahuje sotva pěti procent. Potom otevřel okno Sněmovny a zakřičel, že obrovské problémy nejsou ve Sněmovně, ale venku. Strážník městské policie se raději vrátil na služebnu, nicméně Kováčik měl na mysli sucho, které už ovšem TOP09, vzhledem k volebním preferencím, už řešit nebude.

Poslanec ODS Blažek začal svoji dlouhou poznámku oznámením, že nemá rád dlouhé poznámky. A už vůbec nesnáší poznámky, které nejsou k věci. Načež začal řešit, proč se komunistická strana stále jmenuje komunistická a jestli bral Stalin drogy.

Ze spaní promluvil poslanec TOP09 Karel Schwarzenberg. Bohužel mu nebylo rozumět.

Ani poslanec Úsvitu Fiedler nedal při nejlepší vůli dohromady srozumitelný příspěvek do debaty.

Předseda TOP09 Kalousek oznámil, že jeho strana vyřešila problém sucha. Stačí vybetonovat všechny volné plochy, čímž se zamezí vsakování vody do půdy. Čímž se ovšem nevyřeší problém Putinovy páté kolony u nás, leda že by se komunisté používali v betonu místo armovacích drátů.

Poslankyně ANO Zielinková zpochybnila číslo čtyři miliony ukrajinských uprchlíků v Rusku. Podle ní jsou ti uprchlíci jenom tři, nejsou to uprchlíci, ale zedníci a nejsou spokojení, ale zmatení, protože jim nefunguje kompas. Taky by si přála vidět aspoň jednoho spokojeného krymského Tatara.

Komunista Kováčik přivedl k pultíku jednoho spokojeného krymského Tatara. Vypadal opravdu spokojeně, bohužel se nezdržel dlouho, protože šlo o putovní exponát.

Poslanec Úsvitu Okamura přišel se zajímavou myšlenkou vybudovat betonové valy na hranici se Slovenskem, čímž by se znemožnil odchod vojáků NATO do Pobaltí a částečně by se tak znemožnil i Úsvit samotný. Dále navrhl zaminování Krušných hor, protože vlnu dvanácti migrantů už prý Česká republika přestává zvládat.

Poslanec ODS Blažek se pokusil o vytvoření rekordu v délce věty. Což bohužel mělo negativní vliv na jeho projev a to jak po stránce srozumitelnosti, tak i po obsahové stránce. Sklidil vlažný potlesk především proto, že slíbil, že už se u pultíku neukáže.

K řečnickému pultíku se dostavil předseda KSČM Filip. „Já jenom krátce,“ řekl na úvod svého tříhodinového vystoupení, během kterého navrhl vystoupení České republiky z NATO, zrušení NATO a dodatečné odsouzení NATO v Norimberském procesu.

Čímž přesvědčil většinu příčetných poslanců, aby v následném hlasování podpořila vyslání vojáků do Pobaltí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.