Změny na rok 2009

Zákaz zveřejňování odposlechů neprošel
I nadále tedy budou moci novináři přebírat odposlechy přímo od zachmuřených detektivů zasunutých pod vanou a psát on-line reportáže na domovské weby. Jako zvláštní dárek proto navíc ministerstvo vnitra nadělí všem potencionálně podezřelým osobám vánoční stromeček zdarma, který odborníci vyvinuli společně se zpravodajskými giganty Idnes.cz a Strach.cz. Aby se stromeček z vnitra vešel do každého obýváku průměrně podezřelého ekonoma, bude měřit maximálně dvanáct metrů, místo baněk budou instalovány mikrofony a do stojanu se zabudují baterie. V ceně pachatelé dostanou místo papírového betléma miniaturu Mírova s věrným rozmístěním cel, žiletkového plotu a s umělohmotným Kajínkem v jesličkách obklopeným zvědavými bachaři, kteří se zrovna přišli podívat, co je to za divné světlo nad celou.

Poukázky na jídlo nebudou
Senát kupodivu neschválil novelu, která ruší původní Nečasův nápad rozdělovat nezaměstnaným poukázky, na které si mohli vybrat pivo v bufetu dle vlastního výběru. Podle opozičních senátorů by mohly tyto papírky nešťastně asociovat přídělové lístky z padesátých let a Topolánek by se tak mohl v očích nezaměstnaného voliče proměnit v Klementa Gottwalda, čímž by se automaticky zvýšila šance na výhru v parlamentních volbách.

Zrychlení práce soudců
Tento bod se bude realizovat zřejmě nejsnadněji. Jak vyplývá ze stanoviska vlády, k urychlení práce soudů stačí pořídit soudcům nová rychlá auta, rychlejší čtyřjádrové počítače a křesla s rychlejšími kolečky. Příští rok se taktéž počítá s instalací rychlovýtahů a především s podstatným zrychlením rychlovarných konvic. Podle expertů by se tak soudci mohli zrychlit až o osm až deset minut denně.

Zpřísnění vydávání zbrojních průkazů
Novela zákona podstatně zpřísní podmínky držení zbraní. Tyto bude moci vlastnit pouze taková osoba, která má minimálně aspoň jednu ruku a maximálně jeden průstřel libovolné končetiny. Tato likvidační pravidla zároveň naznačují, jak tento zákon v praxi elegantně obejít. Pokud bude žadatel natolik šikovný, že bude mít průstřely dva, v každé paži jeden, může si jednu ruku amputovat a dostane se tím do kategorie lidí, která už má na zbraň nárok.

Konec osob blízkých
Další novela zamezí zneužívání mezery v zákoně, kterou s oblibou využívali ústavní činitelé a zaměstnanci státní správy. V okamžiku havárie, kdy ještě nebyli natolik pod vlivem, aby usnuli za volantem, ale zároveň by několik zdatných promile směle nadýchali, byli všichni schopní se vymluvit na to, že vozidlo řídila osoba blízká a tudíž ji nemohou zradit. S tím je konec. Místo osoby blízké ministerstvo navrhuje termín osoba neviditelná či osoba mrtvá, ovšem maximálně tři měsíce, kdy je ještě možné předpokládat, že její duše bloudí v tomto slzavém údolí. K tomuto termínu se vyjádřil Ivan Langer s vážnou tváří přesněji: „Po třech měsících je už duše v nebi, anebo tam, kde je jen pláč a skřípění zubů.“ Což nepochopil premiér Topolánek: „To myslíš jako komunální politiku?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.