Zmatek v oblacích

Pořádný zmatek způsobilo minulý týden íránské letadlo české protivzdušné obraně. Ta dostala od amerických kolegů tajnou zprávu v plechovce od kokainu, že na palubě letadla je pravděpodobně radioaktivní předmět, předběžně zjištěn někde mezi kuchyňkou a kotelnou. Deset minut nato vzlétly do vzduchu dva gripeny a kdesi u Čáslavi se dal do pohybu obrněný transportér. Lépe řečeno se ho snažili roztlačit dva členové posádky, ale podařilo se jim akorát ohnout polní lopatku připevněnou k ótéčku. Vlasta Parkanová obdržela MMSku s fotografií nešťastného řidiče s kusem nalomené lopatky nad hlavou.

O půl hodiny později se situace přiostřila. Kolegové vojáci v Rakousku zjistili, že radioaktivní předmět v íránském letadle bude nejspíš pocházet z Temelína z odpolední směny a je nutné jej okamžitě zneškodnit. Pochopitelně elektrárnu, ne letadlo. V Čáslavi se konečně pohnul obrněný transportér. A to směrem do boku, když do něj omylem narazilo BVP, kterým ho zmínění vojáci hodlali roztlačit. Ministryni Parkanové přišel mail s odkazem na stránku youtube, kde řidič ótéčka honí po autoparku řidiče houfnice a snaží se ho pomocí sedmnáctky klíče zašroubovat do hlavně jednoho z tanků.

Po hodině se situace radikálně mění. Podle vojenských odborníků z Jerevanu se na palubě íránského dvouplošníku nachází mumie Lenina a hrozí okamžitou explozí. Lenina je nutno deaktivovat sundáním placaté čepice z hlavy. Gripeny ve vzduchu nevěří vlastním uším a nechávají si na dálku zkontrolovat přívod vzduchu do mozku. O něco později na hranicích předávají íránské letadlo nic netušícím Polákům a letí zkontrolovat Temelín. OT64 definitivně končí v Čáslavi svou honbu za letadlem v první ostré zatáčce při výjezdu z autoparku. Vlastě Parkanové přišla prezentace v Power Pointu s kvalitními fotografiemi z havárie ótéčka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.