Zemana bude obhajovat Tomáš Sokol. Podle něj je Ústavní soud nelegální

Sokol, Dalík

Senát schválil návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. Jako nejzávažnější provinění proti Ústavě návrh definuje nadměrné využívání slova pussy ve veřejném prostoru, opilství, výtržnosti, tajení nové převratné léčby rakoviny a posmívání se vězňům koncentračních táborů. Jako méně důležité jsou uvedeny špionáž, vlastizrada a nadšené napomáhání nepříteli. Zajímavý je také pokus o vraždu neznámým tupým předmětem. Jako neznámý tupý předmět byl identifikován ředitel Tiskového odboru Jiří Ovčáček, kterého prezident opakovaně brutálně používal proti svým politickým oponentům.

Debata v Senátu byla podle předsedy Kubery bouřlivá, ale zůstávala v argumentační rovině. Například zatímco Jiří Dienstbier argumentoval rozbitým hrdlem od láhve rumu, senátor Valenta pro změnu přitáhl k pultíku jednorukého banditu a demonstroval na něm generování prezidentových názorů. Nakonec bylo 48 hlasů pro, dvacet proti, tři se zdrželi na WC, tři byli odvezeni na ošetření a jeden senátor se ztratil v lese. Během hlasování se senátoři v lavicích drželi kolem ramen a napjatě sledovali výsledkovou tabuli. Ihned po schválení se vrhli na předsedu Senátu a na ramenou ho odnesli do jeho kanceláře. Tam okamžitě navrhl vazbu pro prezidenta z obavy v pokračování v trestných činech a z důvodu možného ovlivňování svědků neznámým tupým předmětem. Senátor Láska pak navrhl přímo vyhoštění zpět do Ruské federace.

Poslanecká sněmovna má teď tři měsíce na to, aby rozhodla. Pokud se v této lhůtě nevyjádří, bude podle Ústavy prezidentem označena za neschopnou a prezident zůstane i nadále ve funkci. Což je ovšem velmi pravděpodobné i v případě, že poslanci se shodnou na projednání tohoto bodu. Preference hlasování jsou totiž jasné už teď. Poslanci většinového hnutí ANO, vesměs skoupí na vlastní myšlenku, se rozhodnou až podle doporučení valné hromady akcionářů holdingu. Komunisté zase nikdy nepotopí a nedehonestují prezidenta ve funkci. Tento krok tradičně činí až na prvním sjezdu po jeho smrti.

Další strana, na kterou se prezident Zeman může spolehnout, je SPD. Její oficiální stanovisko sdělil svým voličům předseda Okamura na svém facebooku: „Zrovna při dnešním obědě, kdy jsem si dal výborné tradiční staročeské jídlo – smažák s hranolkami a tatarkou, mě zastihla informace, že senátoři schválili žalobu na našeho pana prezidenta. Udělalo se mi zle a normálně jsem jim to tu všechno poblil. Stůl, židle, podlahu i strop. Je tady jeden číšník pochybného původu a odmítá to uklidit. Poslala ho k nám frau Merkel? Kolik důkazů o nelegální migraci ještě potřebujeme? Ubohý pokus pravdoláskařů přinutit našeho prezidenta dodržovat Ústavu se jim nepovede! Co si o tom myslíte? Vy, co ještě nemáte ban, napište mi to do komentářů.

Návod jak hlasovat přitom Senát nemůže poslancům poskytnout. Hlasování senátorů bylo tajné a předseda Senátu Jaroslav Kubera kvůli tomu zakázal všem senátorům mobilní telefony. Kdo neposlechl, tomu ho sebral a zpátky ho dostane až na konci volebního období. Kdo jak hlasoval, se tedy veřejnost dozví až po třiceti letech v roce 2049. V té době se totiž předpokládá, že většina poslanců bude po smrti nebo ještě stále ve výkonu trestu. V této třicetileté lhůtě přitom čekají na zveřejnění mnohem zajímavější informace – kdo zavraždil kmotra Mrázka, kde je ukryt Štěchovický poklad, kam zakopává své oběti Miroslav Kalousek a kde ukrývají Rusové pravého Miloše Zemana.

Jeho dvojník na Hradě se ale také chystá na případnou žalobu. Na Hrad byl povolán Jiří Kajínek se svou putovní přednáškou Jak ve zdraví přečkat doživotí a do akce se zapojil i známý vězeňský influencer Tomáš Řepka, který na své nástěnce na Borech pravidelně zveřejňuje fotografie ze své cely. Ten jednoznačně doporučuje pobyt v Ruzyni. Jako obhájce byl povolán Tomáš Sokol. Podle jeho názoru je z pohledu práva jediný možný výsledek – osvobození prezidenta a zrušení Ústavního soudu.

3 Komentáře

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.