Zemák znovu vyrazí

Bývalý předseda vády a žhavý kandidát na Nobelovu cenu za literaturu Miloš Zeman chce pomoci premiéru Jiřímu Paroubkovi v předvolební kampani. „Vyjedeme mezi lidi s dnes už legendárním autobusem Zemák. Ano, bude to ten samý Zemák, který nám v roce 1998 pomohl vyhrát volby. Už jsme ho objevili a je v celkem slušném stavu. Akorát z něj budeme muset sundat tu pětimetrovou samolepku Čtyřkoalice na věčné časy!“ usmál se Zeman a zároveň přivítal premiéra, který jel náhodou kolem.

Domluvili jsme se tady s Milošem, že rozjedeme náročnou celoevropskou volební kampaň, hlavně tady, na Ústecku. A zrovna podotýkám pro zde přítomné novinářské hnidy a kýble žumpy, že o prezidentské kandidatuře našeho expremiéra nepadlo ani slovo,“ vyzkoušel si Paroubek několik frází ze Zemanovy konverzace pro starší a pokročilé politiky. „O tomto tématu budeme hovořit, až přijde čas. A to říkám i přesto, že vím, že kýble hnoje jako vy, se na to budou ptát pořád dokola, dokola a dokola,“ rozzářil se premiér Paroubek pod Zemanovým obdivným pohledem.

Poté došlo na předávání dárků. Volební lídr ČSSD Paroubek předal Zemanovi dárek v úhledně zabaleném balíčku. Na Zemanův, zda jde o něco těkavého, odpověděl, že je to slabé slovo. „A hlavně se z toho nepoblij,“ dodal. Zeman naopak premiérovi věnoval kousek nedojedené jitrnice od rána, okoralý chléb a tři sta výtisků jeho nové knihy Jak jsem zachránil sociální demokracii od Špidlovců a Grossovců. Zeman potom svého hosta doprovodil ke služebnímu autu. Bylo kluzko a tak se drželi za ruce. U auta si dali pusu. „Pozdravuj tu svoji,“ vzkázal Zeman pozdrav Paroubkové ženě. „A ty tu svoji, jestli teda za tebou ještě jezdí,“ plácl sebou na zem premiér a ráně tak ukončil první oficiální předvolební tah.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.