Začíná proces se Srbou

Začalo to loni v létě. Na policejní služebnu ve Vimperku se dostavil ve značně podroušeném stavu recidivista Karel Rziepel alias Mrkev. Položil na stůl před neméně podroušené policisty tři kilogramy semtexu a poprosil je o stručný návod k zapojení. Proběhla asi půlhodinová vzrušená debata o tom, kam který drátek přijde a na konci diskuse ležel na stole papírek s pravděpodobným schématem zapojení. Policisté po obědě Mrkev propustili, popřáli mu hodně úspěchů a šli si opět lehnout.

Večer jim to ale nedalo, zavolali si ho zpátky a chtěli po něm vysvětlení, na co že to vůbec potřebuje. Mrkev, netušíc nic zlého, se jim svěřil s plánem atentátu na jednu z novinářských hyen. Vzápětí se rozjela policejní akce, která trvala bez mála dva týdny. Na jejím konci bylo zatčení bývalého Kavanova generálního kamaráda Karla Srby. Za objednatele označili Srbovu známou, podnikatelku Evu Tomšovicovou – ženu tak zhrzenou láskou, že ji musejí s dlažební kostkou na krku tahat třikrát denně z blízkého splavu a vlaky musí kolem jejího domu jezdit krokem.

Na lavicích obžalovaných tak má usednout pět lidí: Srba, Tomšovicová, dva Vimperští podnikatelé, kteří chtějí využít procesu pouze k propagaci svých bezvýznamných firem, a samozřejmě Mrkev. Ten tam ale bude spíš polehávat. Možná se dostaví i podnikatel Jiří Slavík, který jim sehnal zmíněné tři kilogramy semtexu. On ovšem tvrdí, že ho sám dostal pod stromeček, pochopitelně neví od koho, to se přece neprozrazuje, a tak bude nejspíš propuštěn.

Policie se k jednotlivým článkům celého řetězce dostávala díky odposlechům telefonů. Nejprve „napíchla“ Mrkvův mobil. Po třech dnech ale zjistila, že ho má vybitý a tak ho raději sledovala normálně. Mrkev se důvěrně stýkal s Tomšovicovou u ní doma. Nechával se strkat do auta, pod stůl, do dřezu a to jen proto, aby pak ona mohla potom zavolat Srbovi a za tepla mu vylíčit, kam všude si Mrkev strkala. Čekala, že jejího platonického milence strhne příval žárlivosti a okamžitě se za ní rozjede. Když to kupodivu neudělal, nabídla se, že pro ně j aspoň zabije v té době hodně vlezlou novinářku z Blesku. S tím už prý souhlasil.

Proces je naplánován na týden a všem podezřelým z přípravy vraždy hrozí až patnáctileté vězení a zrušení předplatné Blesku.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.