Volejte řediteli má zelenou

Vladimír Železný neporušuje zákon o rozhlasovém a televizním vysílání, ačkoliv kandiduje do senátu na Znojemsku a stále vystupuje ve své populární one man show Volejte řediteli. Tak zní verdikt Rady pro rozhlasové a asi televizní vysílání. “Při své řeči si dává pozor, aby se o této kandidatuře ani slůvkem nezmínil a ten obrovský plakát Volte Železného, co má na stěně za sebou, je jen součást zdařilé dekorace interiéru,” zdůvodnil rozhodnutí rady její mluvčí Pavel Troska. “Je sice pravda, že si ředitel TV Nova dává na svou řeč pozor, ale to zjevně nestačí,” kontruje rozhodnutí ministr kultury Pavel Dostál a pokračuje: “Tuto sobotu jsem se na ten děs náhodou díval a třeba jen za větu – 11.září bylo sice pro New York nejhorším dnem historie, ale co mají říkat chudáci na Znojemsku s jejich neúrodou vína? Aha? – by si zasloužil doživotí.”

Zároveň přichází Dostál i s přímým návrhem okamžitě odvolat celou Radu pro rozhlasové a asi i televizní vysílání. Vzhledem k tomu, že s tímto nápadem přišel až v jedenáct večer, nechtělo se už ministrovi Grossovi budit policisty, aby vytáhli členy Rady z postelí a zavezli je na Pankrác. Prý ať to nechá na ráno. Ráno pak bylo skutečně moudřejšího večera a Gross na to zapomněl. Dostál se však nenechal jen tak vyšachovat a slíbil svým kolegům, které ovšem tato kauza nechávala smrtelně klidné, že ve vládě předloží úplně nový legislativní materiál. Ten by měl do budoucna vylučovat jakékoliv možné zneužití masového média k propagaci vlastních mrzkých cílů. Nutno podotknout, že toto prohlášení přečetl před národem ve vlastním reklamním šotu, mezi miňonkami a opilým pekařem, co se už od mládí motal v kuchyni.

V souvislosti s využíváním média v předvolební kampani se hovoří o nové straně KPD – Klub přátel dechovky, která také rozhodla kandidovat do senátu. Svůj program sice nepředložila, zato vydala šestnáct největších dechovkových hitů na jedinečné kompilaci čtyř CD disků za neuvěřitelnou cenu 1 899 korun. Prvních deset zájemců obdrží navíc zdarma praktický držák na podložky pod myš v hodnotě 589 korun. Co se na tom Dostálovi nelibí je, že každou druhou sobotu má KPD po obědě svůj pořad v televizi a to ještě na veřejnoprávní. “No jo, Dostál, tomu se furt něco nelíbí. Ale my dechovkáři se samozřejmě nenecháme odradit a dál budeme poslouchat tu naši pěknou českou a moravskou muziku a dál budeme kandidovat do senátu,” nechal se slyšet guru všech dechovkářů Pepa Zíma.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.