Volební program ODS

Svůj nový program představila tento týden ODS a znázornila ho jako partu panáčků z populárního igráčka. Celou show uvedl Mirek Topolánek osobně. Vyjel na pódium na kole, ještě se zakrvavenou hlavou a vedle něj se postupně shůry sneslo několik postaviček v životní velikosti, bohužel trošku nešikovně pověšených na lanech za krk. Jako první vedle předsedy přistála ženská, trošku přiohnutá figurka se zřetelnou devastací horních končetin. „Tohle je Marie Poslušná. Je to běžná pracující žena se dvěma dětmi. Manžel ji opustil kvůli milence, se kterou čekal nemanželské dítě. Ale paní Poslušná je moderní, chytrá žena a nenechá se opít rohlíkem. Proto při rozvodu získala značné jmění a nemá strach o budoucnost. To je typická volička ODS,“ zpotil se předseda u projevu, který si ke své smůle předtím nepřečetl. Na dálku pak Langerovi gestem naznačil vypálení jeho rodné Olomouce.

To už se ale vedle šťastné voličky Marie sesunul další igráček, kterému při dosedu na jeviště upadla hlava. Polovina obecenstva zařvala hrůzou, což si předseda Topolánek přeložil jako smích a pokračoval v sitkomu. „Tohle je Antonín Opatrný. Poctivě pracuje soboty, neděle, přesčasy, chápe zaměstnavatele, že nemá na mzdy, platí daně, platí poplatky u lékaře, platí školné. Bojí se Paroubka a nemá na nás žádné otázky. To je ideální volič ODS, který neztrácí hlavu,“ dočetl s námahou připravenou charakteristiku a konsternovaně sledoval Ivana Langera, kterak se pokouší zachránit situaci namontováním hlavy zpět do igráčka. Bohužel si vybral špatný otvor a celou figurínu po chvíli úporné snahy úplně zmasakroval.

Nad Topolánkem v provazišti technikům zřejmě došly provazy, protože na scénu začaly padat ohromné figurky igráčků tak rychle za sebou, že je předseda ani nestíhal představovat: „Tohle je Marek Balík, ten poctivě sleduje, kde se dá na čem vydělat. To je taky náš volič. Za ním dopadá Václav Dobrák, co nám všechno věří, Svatopluk Lazar, kterému na třicetikoruně nezáleží a následuje Václav Klaus!“ Posledně jmenovaný při dopadu na jeviště mírně heknul, což byla buď nadstandardní funkce igráčka, nebo si grafik ušetřil práci.

Ale kromě tahanice s igráčky ODS nastínila i svůj boj proti nezaměstnanosti. „Za každé nové pracovní místo dostane podnikatel úlevu neuvěřitelných 330 korun za měsíc. Za to se dá v centru i slušně nažrat,“ zakončil prezentaci předseda Topolánek.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.