Ve Vrchlabí začali s denaturalizací

Ředitel vrchlabské nemocnice vstoupil v úterý na led tenký jako vyklepaný pivní tácek pod půllitrem Miloše Zemana. Tento lékař totiž oznámil, že pacienty s rakovinou léčí metodou, kterou nepovolila ani lékařská komora ani Amnesty International. U této sporné léčebné metody denaturalizace není stále prokázáno, jaké má na pacienty účinky kromě okamžité smrti. I přesto tento experiment přivedl do sklepení vrchlabské nemocnice desítky pacientů. Odborníci se ovšem domnívají, že denaturalizace se provádí i jinde avšak tajně.

I nemocnice ve Vrchlabí přísně tají podrobnosti akce, na níž pohlížejí s rozpaky i lékaři, kteří původně o tento typ léčby měli zájem. MUDr. Kevorkian dokonce prohlásil něco v tom smyslu, že takový machr teda není a šel raději obtěžovat prodavače ve zverexu. Utajení je natolik výjimečné, že není známo ani kolik pacientů je v programu, zda již byl někdo operován, kdo tyto operace provádí a jestli je ještě někdo v té nemocnici vůbec naživu. Ředitelovi Drymlovi se totiž jeho podřízení odmítli na denaturalizacích podílet, protože by jim nikdo tyto přesčasy nezaplatil. “Program již začal a teď je do něj zapojeno několik desítek pacientů. Jde většinou o lidi se zhoubnými kožními nádory, bez blízkých příbuzných a s hodně penězi na zatím jejich kontě,” uvedl stručně a spokojeně Dryml.

Ředitel zdůvodňuje tajnosti kolem denaturalizace obavami z negativních emocí lékařské komory, která je vysílá na něj i na jeho pacienty téměř každé zasedání. Její prezident David Rath nedávno řekl, že pokud nemocnice s touto léčbou začne, dá podnět policii. Ve svém prohlášení také navrhl, že by se nemocnice poté měla okamžitě zavřít, doktoři by měli být propuštěni a přeživší pacienti by se měli zastřelit. Jedině tak by ovšem nemocnici hrozilo nějaké nebezpečí – denaturalizace totiž sice není povolena, ale není ani zakázána. Navíc to vypadá, že vrchlabská nemocnice není opravdu jediná, jak dokládá šéf Svazu pacientů Ivo Ležák: “V jedné nemocnici jsou dvě oddělení plná pacientů po denaturalizaci a opravdu jim tam poklesla spotřeba léků. Teď už tam vozí pouze hašené vápno.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.