Upálit!

Bývalý důstojník BIS a lovec komunistů Vladimír Hučín, který léta upozorňoval na infiltraci komunistů do předních vedoucích pozic státu, dnes stojí před soudem. Čelí podezření, že při zneškodňování těchto entit nepoužíval tlumič a rušil tak okolí hlasitou střelbou. Kromě tohoto nejzávažnějšího obvinění jej obžaloba viní z dalších 120-ti trestných činů. Mimo jiné z toho, že naváděl své agenty z prostředí levicového extremismu k veřejnému upálení nějakého soudruha nebo aspoň k poškrtání komunistické nástěnky propiskou. Policie také tvrdí, že u něj našla PEPO, zápalky a černou propisku.

Na proces, který ve středu Okresní soud v Horníku pod Závalem odročil, přišly Vladimíra Hučína podpořit desítky jeho doutnajících příznivců. Jejich tváře nebylo možné pod žertovnými maskami kreslených figurek poznat, nicméně kdo by si vsadil na Johna Boka v gumové masce Freddyho Kruegera, nešel by domů s prázdnou. Tito jeho fandové se ale v soudní síni chovali natolik nevhodně, že museli být vykázáni. Potlesk, pískot, nadávky, mexické vlny a plechovkové pivo – to vše patří opravdu spíše na stadion nebo do divadla, nikoliv k soudu.

Vladimíra Hučína přineslo asi dvacet příslušníků ostrahy, kteří na něj bez ustání mířili samopaly. Jeden z nich se slabšími nervy mu pro jistotu při vstupu do sálu raději prostřelil chodidlo. Bývalý zpravodajec byl v košili a trenýrkách, v nichž ho policie před rokem zatkla. V ruce ještě stále svíral hrnek s nedopitým ledovým kakaem. Komando ho na lavici obžalovaných zatlouklo do dřevěné klády a přidalo několik ran karabáčem. “Jasně, nechci být zaujatý, tu kládu beru, ale možná byste ho nemuseli tak mlátit,” snažil se ho zastat jeho advokát Milna Hulčík. Jako odpověď mu přišly dva klepance do hlavy.

Kvůli tomu, že v procesu budou svědčit důstojníci BIS a jako důkazný materiál bude použit i jeden pornofilm, navrhla státní zástupkyně Lenka Šromová, aby byl případ projednáván za zavřenými dveřmi. Proti tomu se postavili advokáti i sám Hučín. Po náročném vyjednávání se všichni přítomní shodli na otevřených dveřích a koupelnovém závěsu na futrech. Vyskytly se ale další okolnosti, pro které nemohl proces vůbec započnout. Obhájce odmítl uznat jako důkaz Hučínovy špinavé ponožky. Nemají prý s případem nic společného a deseticentimetrová díra na patě není určitě od hlavně kulometu. Jednání bylo proto odročeno na leden příštího roku. Do té doby nesmí být ovšem obžalovanému podáváno žádné jídlo, hrozí zde nebezpečí, že by jej chtěl někdo otrávit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.