Tvrdík nerozhodný

Konec minulého týdne byl zcela v režii ministra obrany Tvrdíka. Ze strachu, že by snad neměly noviny o čem psát, se postaral o dosud nevídaný řetízkový kolotoč demisí, kapitulací, milostí a defenestrací. První demisi předal Tvrdík premiérovi Vladimíru Špidlovi ve čtvrtek o půl páté ráno. Premiér si ji ještě v pyžamu a s kartáčkem na zuby vraženým za pasem převzal a šel si ještě na chvilku lehnout. Nespal ani půl hodinu a Tvrdík již opět neúnavně zvonil na zvonek s oznámením, že si to rozmyslel. Kamarádi jej tak dlouho přemlouvali, ať to nedělá, až mu nakonec nic jiného nezbylo. Špidla jenom pokrčil rameny a odešel si zaběhat do obýváku.

Pak se ovšem do příběhu vložila média a celou tuto trapnou historku rozmázla hned po Tak jde čas. Ministr Tvrdík se okamžitě zatvrdil, zamkl se v kanceláři a začal vyhrožovat defenestrací. Zřejmě čekal, že jej novináři a kolegové začnou přemlouvat a zachraňovat situaci. To se ale nestalo, spolupracovníci i novináři se místo toho seřadili pod ministrovým oknem a strkali se mezi sebou, aby měli nejlepší výhled. Kameraman štábu TV Nova dokonce na zemi pod Tvrdíkovým oknem rozházel pár rýsováčků, aby prý měl lepší světlo. Ministr nakonec svou defenestraci odvolal a začal sepisovat další výpověď.

Tu předložil předsedovi vlády při svačině. Špidla se poškrábal na Škromachově hlavě a doporučil Tvrdíkovi, aby si vše důkladně rozmyslel a nedělal ze sebe nerozhodného člověka. Ministr obrany se zamyslel, žádost si vzal od něj nazpět, pak mu ji zase vrátil, zase si ji vzal a nakonec ji roztrhal a snědl. Když se ho premiér otázal, jestli je to jeho konečné rozhodnutí, Tvrdík neváhal a s prstem v krku vyrazil k toaletám. Mokrý a zmuchlaný papír mu pak již bylo trapné cpát Špidlovi při jídle a tak ho aspoň vrazil do ruky Grossovi a vyplakal se mu do nohavice.

Dlouhodobě se zdalo, že je psychicky vyčerpaný. Byl na něj vyvíjen obrovský tlak až několik hektopascalů. V poslední době nevypadal dobře,“ pokusil se ministrovo chování omluvit psycholog Hubálek, zatímco jeho svěřenec za ním uvazoval na garnýž prádelní šňůru, na které se zjevně chystal oběsit i se svým psem a celou rodinou. Celý spor bude muset zřejmě ukončit až prezident Václav Klaus, který už má v současné době na stole sedmnáct jeho demisí. „Ty demise jsou skutečně hodně falešné, opravdu, opravdu nevím, co s tím. Když mu je zamítnu, skončí na psychiatrii, když ne, skonči na chodníku. Pod svým oknem.“

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.