Topolánkův kvantový vůz

Schrödingerova kočka a Topolánkovo auto – to jsou dva nejznámější příklady, kterými lze laikovi přiblížit kvantovou teorii. Zatímco vystrašená kočka z prvního příkladu neví, jestli skončí v muzeu nebo v kafilerii, Topolánkovo auto dojede vždy na kterékoliv místo konstantní povolenou rychlostí v určený čas, ať už je to místo kdekoliv na zemi. Stejně, jako to předvedl včera. Ještě v jednu hodinu seděl premiér Topolánek v televizním studiu a vesele házel na Švejnara korupční podezření tou největší lopatou, kterou mu Dalík nachystal a o hodinu a čtvrt později už usedal na místo v tenisové hale v Brně, což je 200 kilometrů daleko.

Překonání této vzdálenosti povolenou rychlostí je záhadou. Jednoduchým vzorečkem si lze spočítat, že premiérovo auto muselo dosahovat rychlosti minimálně 160 km/h, což každý politik automaticky popře, ani nemusí slyšet konec věty. Mluvčí vlády Jana Bartošová se ovšem snažila krýt svého nadřízeného, jak mohla. Nejprve zkusila teorii o tom, že parlament schválil ve zkrácené lhůtě změnu silničního zákona upravující povolenou rychlost a to jen na jeden víkend. To ale političtí komentátoři rozklíčovali jako nemožné, neboť čeští poslanci by nebyli schopni projednat ve zkrácené lhůtě ani zákon o nových plynových maskách v okamžiku, kdyby hranice zrovna přejížděly ruské tanky.

Další možnost, kterou Bartošová navrhla, bylo víkendové přiblížení Brna ku Praze a to minimálně o 40 kilometrů. Této možnosti se ihned chopil kolemjdoucí primátor Prahy Bém a neodpustil si poznámku v tom smyslu, že když se může Brno stěhovat na víkend na Vysočinu, tak Praha si může klidně uspořádat olympijské hry. A to i v zimě. Teprve až pak přišla Bartošová s myšlenkou kvantové teorie, podle které může být Topolánek ve všech bodech České republiky zároveň, na což má jako premiér nárok. Nechala tak u ledu poslední možnost – krátkodobé použití stroje času vyrobeného pro českou armádu firmou Steyer. Toto rakouské monstrum totiž, navzdory jasným požadavkům Vlasty Parkanové cestovat do minulosti i do budoucnosti, setrvává trvale v přítomnosti, kde blokuje jedno pole zemědělcům u Mikulova a děti se ho bojí.

Na závěr si ale Jana Bartošová neodpustila povzdechnutí: „Je mi líto, že chudák pan premiér zrušil všechno, co mohl, aby se dostavil do debaty a mohl divákům zpříjemnit nedělní oběd a nakonec stejně sklidí tak negativní reakce. A to ještě bral dnešní vystoupení v televizi jako charitu, bez nároku na honorář.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.