Topolánek to nemá jednoduché

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg vyzval politiky k bojkotu zahájení olympijských her v Pekingu. Tuto informaci včera zveřejnil premiér Mirek Topolánek. „Ano, je to tak, ministr zahraničí mě o tom informoval v noci, když se mi zjevil ve snu. Většinu pracovní doby tráví stejně spánkem, takže si vyvinul tuto schopnost,“ líčil zjevně nevyspalý Topolánek svou noční můru. Vyzvání k bojkotu potvrdil i Schwarzenbergův francouzský protějšek Bernard Kouchner: „Uprostřed vyváženého a věcného jednání se najednou probudil, poslal svého čínského sluhu pro pivo a potom všem slíbil, že se toho piva protestně ani nedotkne. Načež ho na jeden zátah mlasknul, prohlásil, že musí mluvit s premiérem a opět ihned usnul.

Sám Topolánek ještě neví, zda se do Číny vypraví. „Rozhodnutí nechám na všech členech vlády, jak se mezi sebou dohodnou,“ oznámil s vážnou tváří a vlaječkou ‘I Love China’ v kapse premiér. Nicméně ministři nejsou v této otázce jednotní. Zatímco členové ODS by tam premiéra rádi viděli a zamávali mu dojatě do televize, lidovci a zelení by svého šéfa poslali spíše někam do oblasti Zety Plejád a po startu mu schovali klíče od rakety. Svůj postoj lapidárně shrnul Cyril Svoboda: „Jde spíše o sportovní událost, než o přehlídku politiků. Ale kdyby šlo přece jen náhodou o přehlídku politiků, tak na druhou stranu máme v premiérovi slibné želízko v ohni. To je totiž světový exemplář.

Mirek Topolánek to teď ale nemá opravdu lehké. Na víkendovém zasedání ODS se do něho pustili spolustraníci a ti, kteří měli na snídani víc piv, než je zdrávo a nešetřili nevybíravými stanovisky. „Mirek Topolánek je lhář a podvodník a lhář,“ křičel do Bémovy hlavy starosta Prahy 19 Žďárský, kterou si v záchvatu prozření spletl s mikrofonem. Na svůj omyl přišel až ve chvíli, kdy hodlal, po vzoru rockových hvězd, vyskočit na pódium a zamávat mikrofonem nad hlavou. Jeho kolega Janeček se pro změnu bavil tím, že všem zúčastněným rozdal tzv. smlouvu s voliči, což byl jeden z předvolebních taháků ODS. „Dnes už je to jen žloutnoucí list papíru, který se hodí akorát tak do jedné přesně určené přihrádky na WC. Už jsem tak i některé výtisky použil,“ prohlásil Janeček a smutně pozoroval tuhnoucí obličeje svých kolegů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.