Strany přitvrzují

Čtrnáct dní před parlamentními volbami začíná v kampani přituhovat. Objevují se první vulgarismy a na mítincích tahají politici špinavosti jednu za druhou jako začínající kouzelník polomrtvé králíky ze zmijovky. Politické strany se neštítí ničeho, aby se dostaly na první stránky novin. Česká strana národně sociální dokonce neváhala vraždit, aby na sebe upozornila. A ještě se k tomu hrdě hlásí. Během sobotního soutěžního pořadu v TV Nova Vabank kdosi z řad ČNSN oběsil jednoho z moderátorů Slávka Bouru. “Ano, udělali jsme to,” přiznal v pátek šéf ČSNS Jan Šula. “Byla to snaha upozornit veřejnost na vzrůstající kriminalitu v našem státě.”

Šula si přitom vůbec nedělá hlavu z toho, že někdo z jeho lidí porušil zákon: “Ať nám policie dokáže, kdo to byl.” Policejní inspektor Miroslav Mikuš říká, že v takovém případě bude mít ale smolný den právě Šula. “Esli zná jméno toho, kdo tam toho hejska na ten stroboskop zavěsil a okamžitě nám ho neřekne, dopouští se trestného činu nadržování. A to už není vo srandě.” A to platí i bez ohledu na to, že ČSNS poslala omluvný dopis všem divákům a pozůstalým příbuzným do ZOO. Šulovi je to ovšem, jak se zdá, celkem jedno.

A jak se to vůbec stalo? V pravidelné sobotní parodii na adrenalinové soutěže se mohla veřejnost po třetí sportovní disciplíně (seřazení čísel od jedné do tří podle velikosti) pokochat na bezvládné tělo Slávka Boury, které se mírně kymácelo nad kýblem vody určeným pro obzvláště nebezpečné vodní soutěže. Slávek byl pověšen na klasické prádelní šňůře, která byla pěknou dračí smyčkou omotána kolem stroboskopu. K pachatelově obraně nutno dodat, že toto číslo podstatně vylepšilo Slávkův umělecký projev. Kdy k vraždě došlo těžko říct, ale je možné že se tak stalo ihned po rozsvícení červeného světla. Podle peoplemetrů totiž planeťáci vydrželi tento díl pořadu sledovat už od začátku.

Čím více se blíží 14.červen, kdy se otevřou volební místnosti, tím je patrnější nervozita politiků. Obecně se soudí, že tento čin ČSNS nezůstane ojedinělý. ODS se nijak netají tím, že své politické protivníky nebude šetřit a dokonce vydala jakousi černou listinu politiků, kteří půjdou první ke zdi, až Klaus stane v čele budoucí vlády. ČSSD má dokonce tu výhodu, že její ministři vnitra a obrany vlastní klíče prakticky ke všem zbrojním skladům v republice. Problém mají snad jen komunisté. S elektrickým proudem a dřevěnými obušky už zřejmě nikoho nepřekvapí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.