Strany o víkendu

ODS si nechce nechat ujít vítězství v nadcházejících eurovolbách, a proto začala s předvolebním bojem už teď. Jako první zřejmě hodlá obsadit kyberfrontu a to hlavně svými zákopovými webovkami. K tomuto projektu se vyjádřil europoslanec a snajpr ODS Jan Zahradil: „Vzali jsme si poučení z předchozí negativní kampaně ČSSD, díky které vyhrála volby, a uděláme to samé, akorát férověji. Oni se do nás v krajských volbách pustili poplatky, my jsme teďka nasadili Hitlera a Goebbelse. To je, myslím, fér.“ Zahradil pochválil i grafické zpracování webu: „Není pravda, že nám ty stránky dělalo tříleté dítě na tamagochi. Ten kluk už dávno chodí do školy a o pololetí dostal hezkou obrovskou trojku přes celé vysvědčení. Jinak tam máme plno humorných obrázků Paroubka a Ratha, jak se různě šklebí, nafukují, přikreslili jsme jim tam takové ty tlusté a tenké těla – prostě inteligentní věcný humor Made in ODS.

Ale ani ČSSD nezahálí. O víkendu si strana zorganizovala svůj sjezd, na kterém vystoupil její předseda Jiří Paroubek. Svůj projev začal exkurzem k úspěchům předchozích vlád ČSSD. „Tak například náš bankovní sektor jsme tak vycvičili, že ho nějaká globální krizička může těžko rozhodit. Naši drobní střádalové jsou už zvyklí překračovat padlé banky nohama v papučích a sveřepě si to kráčet k předčasnému důchodu s úsporami zabalenými v igelitce a zastrčené mezi trubkama ve stupačkách. Aspoň já to tak v činžáku měl.

Na rozdíl od ODS má ČSSD jasný plán, jak čelit současné krizi. Igelitka ve stupačkách je sice výborná věc, ale stálé zaměstnání také není k zahození. „Ustanovil jsem stínové ministry. Na všechna ministerstva máme připraveného kandidáta. Na ministerstvo financí máme dokonce dva stínové ministry, nepodařilo se nám bohužel zjistit, kterým směrem vrhá Kalousek stín, zdá se, že je částečně průhledný, ale třeba takové ministerstvo životního prostředí si vezmu na starosti klidně osobně a budu mu věnovat půlhodinku před spaním místo mayovek,“ plánuje Paroubek. Zároveň ovšem vyzdvihuje připravenost svých ministrů: „Kdybyste se podívali dneska do Lidového domu, uvidíte tam například Urbana, Sobotku, Ratha, jak jsou tam zakleknuti na startovní čáře a čekají na povel vyrazit na své ministerstvo. I ten Škromach tam někde kolem posedává s chlebíčkem v ruce.

A došlo i na zdravice. ČSSD se může chlubit nejstarším straníkem v republice – devětadevadesátiletým panem Františkem, kterému Paroubek na dálku poděkoval, čímž se jasně vymezil vůči komunistům. „My své zasloužilé členy pozdravujeme, ne popravujeme.“ Na sjezd nepozvaný Grebeníček rychle zacouval zpátky k rautu, kde si na truc nabral hrst plnou pendreků. Na závěr pak přišlo překvapení největší, když předseda ČSSD přiznal, že není neomylný. „Ano, i já mám své chyby. A největší chybou je asi moje skromnost.

U lidovců má v současné době největší starosti Kalousek. Před pár dny dokonce přestal ze své kanceláře vycházet úplně. Vyrojilo se hodně spekulací, tu nejpravděpodobnější nadhodil Ondřej Neff: „Já někde slyšel, že ten hledač pokladů Mužík konečně to nacistické zlato našel, ale má to jeden háček. Starý hlídač, kterého esesáci s pokladem zazdili, chce všechny ty bedny se zlatem předat zpět pouze své Třetí říši a nikomu jinému. Jinak zatáhne za takovou páčku a všechno se to propadne do bažiny. A proto ta dnešní hitlerizace politiky. No, ale je taky možné, že jsem před spaním četl nějaké mayovky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.