Stomatologický masakr

Valná hromada stomatologů, která v sobotu zahájila týden zdravotní fibrilace, začala incidentem mezi bývalým místopředsedou ODS a největším milovníkem knih ve střední Evropě Miroslavem Mackem a ministrem zdravotnictví Davidem Rathem. Miroslav Macek měl moderovat debatu a na poslední chvíli tak zaskočil za Eduarda Hrubeše, který v té době ještě musel přidávat několik svých smrtonosných humorných hlášek obecenstvu v Neváhej a toč!

Macek, vědom si svého handicapu, potřeboval na rozehřátí diváků nějakou tutovku. Obecenstvo tvořilo přes 700 lékařů – stomatologů. Ti si už v navzájem spočítali všechny nové plomby a poměřili můstky a teď čekali na zahájení. „Před tím, než začneme, dovolte, abych si zde vyřídl jednu zcela soukromou a zcela osobní záležitost. Kamery jedou?“ uvodil své představení Miroslav Macek a zmaterializoval se o dva metry vpravo, hned za sedícím ministrem Rathem. Potom, se slovy „Máš na uchu masařku!“, uštědřil Rathovi pořádnou facku a kryl se znovu za mikrofony: „To bylo čistě soukromé a osobní a já jsem ho varoval na svých stránkách, které mimochodem potřebují trošku zvednout návštěvnost“.

Ministr Rath, zjevně otřesen, vstal a chvíli se potýkal s rovnováhou. Snažil se vyvažovat kusem papíru, ale bez valného účinku. Jeho kymácení nevypadalo dvakrát zdravě a proto prezident České stomatologické komory Jiří Pekárek vznesl dotaz k přihlížejícímu publiku zdravotníků: „Není náhodou někdo z přítomných doktor?“. Rozpačité mlčení přerušil až Rath: “ Já jsem lékař. Ošeřím se sám!“ Poté odešel směrem ke svému právníkovi a něco s ním tiše projednával. Miroslav Macek mezitím stále obhajoval svůj čin: „..a mého psa nazval špinavým psem! A tohle je moje čistě soukromá, čistě osobní záležitost a k věcem tížícím naše zdravotnictví a stomatology zvlášť, se vrátím ihned poté, co vám ještě řeknu o tom, co rozhlašoval o mém sousedovi!“

David Rath dospěl konečně se svým právníkem k nějakému výsledku, vyplatil ho a vrátil se k řečnickému pultíku. „Vy jste mě napadl zbaběle zezadu. Vy jste zbabělec! Zbabělče! Co na to řeknete?“ Macek neřekl nic a rovnou napřáhl k druhé ráně. Ministr Rath, zřejmě vycvičen k boji s gerilovými bojovníky z VZP, ránu vykryl levačkou a pravou rukou zkusil Mackovi odšroubovat nos. To bývalý místopředseda ODS nečekal a vrhl se na Ratha celým tělem. Do následující skrumáže se už pak vesele zapojili řadoví zubaři i někteří novináři.

Výsledkem sobotní stomatologické bitky bylo pochopitelně několik vyražených zubů, dva polomrtví narcisové a tučné sousto pro média. Poslední zprávy hovoří o nejnovějším plánu Miroslava Macka: „Rád bych si během nějakého nejbližšího přímého přenosu vyřídil jednu čistě soukromou a osobní věc s kýmkoliv, kdo mi opět pomůže ukázat, jaký jsem čestný a zásadový člověk.“

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.