Sledujeme povolební vývoj on-line

Vzhledem k tomu, že po týdnu vyjednávání začíná být situace na politickém poli nepřehledná, připojujeme se i my k on-line reportážím. Věříme, že naše informace vám pomůžou se konečně zorientovat.

20:05
Foldyna z ČSSD přísahá na hrob Zdeňka Altnera, že své slovo dodrží a žádný z jejich poslanců vládu ANO nepodpoří. Ostatní poslanci se už tak rozhodně netváří.

18:30
Andrej Babiš vypsal výběrové řízení na přeběhlíka. Na stole je varianta vlády ANO s podporou SPD. Tomuto modelu schází jeden hlas.

18:30
Pavel Bělobrádek obhájil funkci předsedy KDU-ČSL. Jiří Čunek mu na dálku poblahopřál a jako dar mu poslal divoké prase.

14:45
Všem stranám se nápad Andreje Babiše líbí, ale žádná ho nechce podpořit.

13:30
Podle komunisty Filipa je to všechno jen divadlo. „Bylo to dohodnuté předem. Při hlasování o důvěře odejde ODS dveřmi, ale oknem se vrátí. My taky odejdeme, jakože stabilizace situace. Český lev nás nemine.

13:10
Poslanecký klub KSČM si zvolil za svého čestného předsedu Vladimira Putina. V jeho nepřítomnosti ho bude zastupovat Pavel Kováčik.

12:55
Andrej Babiš vyvrací, že by preferoval vládu s Okamurou: „Na jednání přišel s expertem na finance, který mi vysvětloval princip trojčlenky a s expertem na obranu, který prý dohrál komplet Call of Duty. Moc jsem chtěl, ale tohle nejde.

12:40
Andrej Babiš se rozhodl poskládat menšinovou vládu. „Bude to vláda odborníků a zasedat budeme v sídle Agrofertu. Ať nemusí přejíždět,“ plánuje Babiš.

12:05
Poslanecký klub ČSSD si objednal na oběd dvě pizzy. „To máte šestnáct dílků, nás je patnáct, jeden dílek ještě zbude,“ počítal Hamáček, zatímco Onderka do sebe soukal už druhou pizzu.

10:50
Lidovci se shodli na tom, že jediným konstruktivním a reálným způsobem, jak oživit KDU-ČSL, je vyvolat ducha Josefa Luxe. Seanci provede arcibiskup Duka dnes o půlnoci.

10:15
Z jednací místnosti komunistů zní pestrá paleta zvuků, od internacionály po rány a výkřiky „Přiznej se, ty svině!“ Zkušení novináři tvrdí, že to bude vypadat jako nehoda: „Vzpomínáte na Dolejše?

9:40
Okamura instaluje před Poslaneckou sněmovnou betonové zátarasy. Podle něj je to opatření proti nebezpečným přenosovým vozům České televize a Českého rozhlasu.

9:05
Podle prvního místopředsedy lidovců Mariana Jurečky není nutné, aby Bělobrádek z vedení odešel: „Prostě ho vyhodíme. Jedny jatka nám stačily.

8:50
Bartošek z KDU-ČSL avizuje, že nepodpoří nikoho s SPD. „Nebudeme je volit do žádné funkce ve Sněmovně, nebudeme je pouštět do dveří, nebudeme je tolerovat ani na WC. Trváme na jejich viditelném označení, například nášivkou na obleku.

8:30
ČSSD dnes bude volit vedení poslaneckého klubu. „Tragédie. Z padesáti poslanců nás zůstalo patnáct. Může to dělat kdokoliv,“ neztrácí dobrou náladu Chovanec a otevírá další lahev tuzemáku.

8:05
Dnes se schází i vedení KSČM. Na programu je tvrdé potrestání těch, kteří způsobili prohru ve volbách. „Moje smrt by nikomu neprospěla,“ připravuje si obhajobu předseda komunistů v reakci na petici, která přišla od řadových komunistů z krajů.

27.10 – 8:00
Dnes se schází celostátní výbor a konference KDU-ČSL, kde se budou řešit příčiny neúspěchu ve volbách. Většina členů má obavu, že strana umírá, Bělobrádek trvá na tom, že chcípá.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.