Šeichoviny

Poslanec David Šeich z ODS, napravený alkoholový hříšník, přichází do parlamentu s novelou silničního zákona, kterou hodlá bojovat proti pirátům na dálnici. „Ano, je to tak. Myslím, že nikdo nemá rád ty drzé piráty silnic, kteří si to šinou sto třicítkou na krásných rovných úsecích našich dálnic. Proto navrhuji zvýšit maximální rychlost na vybraných částech dálnice D1 až na sto šedesát kilometrů v hodině. Podle našich odborníků se konkrétně jedná o tři pětimetrové úseky kolem Humpolce a část parkoviště u Devíti křížů. V této souvislosti bude povolena vozidlům s majáčky rychlost až tři sta kilometrů za půl hodiny. To se týká především nás politiků a v naléhavých případech vozidel rychlé záchranné služby. Tedy pouze v těch případech, pokud povezou nás politiky,“ upřesnil první bod novely poslanec Šeich, zjevně nervózní z přihlížejícího doktora Nešpora.

Druhým, neméně sporným bodem novely, má být zahrnutí alkoholického testeru do povinné výbavy každého řidiče. „To budou mít abstinenti radost. A co takhle diabetici, neměl by v povinné výbavě chybět i inzulín?“ rýpl si kolem procházející lidovec Hovorka. Šeich si vzal pauzu na oddech, ve které si ve slovníku našel slova abstinent, inzulín a radost, načež na koleně během pěti minut přepracoval svůj návrh. „Po zralé a důkladné úvaze jsem tento bod poněkud rozšířil. Takže ty trubičky ruším, stejně bývají prošlé, a navrhuji tohle: cukrovkářům do lékárničky inzulín kvůli záchvatům, kardiakům elektrody, aby se mohli případně nahodit a vojákům injekci morfia, kdyby je náhodou během jízdy střelil nepřítel kulometem do břicha. Pyrotechnici by si mohli vozit nějaké náplasti navíc, počet upřesním. Zdůrazňuji, že vše jsem rozhodl po důkladné analýze, veškerý odpor je zbytečný,“ uklonil se obecenstvu poslanec, zatímco novináři napjatě sledovali, z kterého rohu vyjde Marek Eben a uvede dalšího komika.

Marka Ebena zastoupil vracející se kolega Hovorka a Šeicha motivoval další utroušenou poznámkou: „A co na to kosmonauti?“ Šeich vyskočil ze židle a plynule navázal na svou předchozí řeč: „A nesmíme zapomínat na kosmonauty. Navrhuji proto, aby tito řemeslníci vozili v kufru funkční skafandr a to kvůli úniku atmosféry z kabinky auta a možné následné dekompresi. Taky by si mohli přimontovat nějaké ty úchyty, kdyby se porouchala umělá gravitace.“ To už poslanec Šeich blouznil zcela bez obalu, ovšem k částečnému vědomí ho ještě přivedla poznámka doktora Grygara odcházejícího od ministra financí, se kterým v těchto dnech připravuje astronomický schodek rozpočtu letošního roku. „Takový skafandr stojí tři miliony dolarů. To by cena auta celkem stoupla,“ upřesnil Grygar. Šeich, vyděšen myšlenkou, že existuje na světě auto, které si není schopen pořídit ze svého platu, ještě naposledy hlesl: “To si pořešíme v prémiích.“ Načež se zhroutil Nešporovi do náručí: „No tak pojďme, skupinka čeká.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.