Rychlá kariéra Kubiceho

Jméno Kubice ještě před několika měsíci nikdo neznal. Pouze fandové Formule 1 si mohli myslet, že ví, o kom se tady mluví, ale i ti by byli vedle. Na počátku bylo zatýkání členů ČSSD kvůli obvinění z korupce v kauze bioborovička. Šťáru vedl Kubice osobně v plynové masce a přímo z jeho úst vyšlo okřídlené zaklínadlo: „Všichni jste zatčeni. Můžete mluvit, ale všechno, co řeknete, si nejspíš nezapamatuju. Máte právo na jeden hovor se svou manželkou. Pokud manželku nemáte, bude vám přidělena.“ Toto se stalo v březnu.

V dubnu policisté z tohoto útvaru prohlásili, že spojili vyšetřování kauzy bioborovička s případem vraždy bosse podsvětí a upřímného kamaráda několika politiků Františka Mrázka. Tyto dvě kauzy byly vzápětí ještě spojeny s případem atentátu na J.F.Kennedyho a to kvůli podezřele stejnému vražednému rukopisu. Po dvou hodinách byly tyto případy od sebe opět odloučeny a to na žádost ohromeného amerického velvyslanectví. Kubice to zklamaně okomentoval slovy: “Neptejte se, kolik toho může váš policista udělat pro vás. Ptejte se, kolik můžete dát policistovi vy.

Inspekce ministra vnitra prohledala v květnu prostřednictvím své uklizečky Vlasty P. kanceláře Kubiceho podřízených, kteří vedli vyšetřování kauz bioborovička a Mrázek. Zabavila jim počítače, instalační cédéčka k Wolfensteinovi 3D a obvinila je z propagace nacismu. Jan Kubice následně vystoupil v parlamentu a zlomeným hlasem oznámil vyšetřovatelům, že vyšetřování těchto kauz je politicky manipulované. K tomu jim předložil od novinářů zapůjčenou přísně tajnou zprávu, kterou skromně nazval po sobě. Mimo jiné zvlášť upozornil všechny přítomné na tvrzení, ve kterém jedna z víceméně neexistujících osob popisuje vztah Jiřího Paroubka s nezletilou dívkou, jejím psem a nočním stolkem.

V červnu Jiří Paroubek označil v emotivním projevu Kubiceho za „hnusného člověka. Je to ďábel, spolčil se s peklem. Nebo minimálně s ODS.“ Vzápětí na něj podal něco přes devět tisíc trestních oznámení a označil ho za jasného viníka jeho prohraných voleb. Policejní prezident dostal dokonce zprávu, kupodivu nikoliv od Jiřího Paroubka, že kdosi chystá vraždu Kubiceho. Tento tajný plán počítal nejprve s Kubiceho diskreditací a následnou vraždou plastickou trhavinou pod automobilem, maskovanou jako sebevražda.

O prázdninách pak všechny zúčastněné strany odpočívaly a věci se daly do pohybu až teď. Světlo politického světa spatřila další kauza, týkající se peněz z Evropských fondů, pana Péti a sociálního demokrata Zdéni Doležela, kterého do strany vzali původně jen proto, že uměl na poradách krásně vyplazovat jazyk. Není jisté, jak tato kauza souvisí s bioborovičkou, Kubicem a Paroubkovým nočním stolkem, ale ministr vnitra Langer si je jistý, že tomu přijde na kloub: „Každý dobrý policista už teď jasně ví, kde máme hledat pachatele. A ti, co to náhodou neví, s těmi se brzo rozloučíme.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.