Rvačka ve štábu Miloše Zemana. Nechtěli jsme je zabít, jen vyhodit z okna

Velký padišáh určí tvůj osud

Celý incident začal nevinně. Sympatizující novinář Zemanova týmu Milan Rokytka získal po desáté dvanáctce neodbytný pocit, že by se měl zúčastnit soutěže o nejlepšího imitátora Miloše Zemana, kterou bohužel nikdo nevyhlásil. Celé tělo fantasticky složil do pravého úhlu a s podporou svého kolegy, taky imitátora, se vydal na pódium převzít první cenu. Na pódiu se chtěl slavnostně narovnat, naneštěstí 90 stupňů od svého těla neodečetl, ale opět přičetl, čímž se dostal do plně horizontální polohy. A protože požadavky na další výpočty překročily momentálně volné výpočetní kapacity, systém zahlásil error a přešel do stand-by režimu. Přivolaným lékařům Rokytka tvrdil, že hlídá tombolu, ale byl nemilosrdně zatažen do sanitky a s houkačkou odvezen k restartu na nejbližší záchytce.

Takhle to mohlo skončit, kdyby se zrovna náhodou nepotuloval okolo hlouček novinářů, který neměl do čeho píchnout. Rokytka na pódiu, připomínající převrženou sochu kajícníka, jim připadal jako vhodný objekt do nedělní přílohy a začali si ho fotit. Jeden z redaktorů TV Barrandov ho chtěl dokonce pozvat do pořadu Sny Jaromíra Soukupa. Bohužel souběžně se v sále odehrávala nikým nevyhlášená soutěž o nejlepšího imitátora Zuřícího býka a začala rvačka. Sympatizanti Miloše Zemana se pustili do novinářů, až kamery lítaly. Novináři se nevzdávali lehce a každou ránu si ihned vyfotili. Nakonec se domácím podařilo zahnat hosty do jedné části sálu, kterou snažili oddělit od zbytku hlavního sálu posunovací stěnou o velikosti jednoho metru. I toto počínání novináře zaujalo a natočili si ho.

Za chvíli dorazila do hotelu policie a nadšeně se zapojila do rvačky. Po jejím ukončení začaly výslechy. Zatímco různí novináři ukazovali na těle různé podlitiny a cucfleky, předseda Svazu bojovníků za Miloše Zemana tvrdil, že o nic nešlo. „Vrhli se na mě a na pana Rokytku. Jeden z nich zaútočil čtečkou na paměťové karty. Ránu jsem vykryl, micro SD karta mi jen rozčísla obočí. Podnikl jsem protiúder a redaktora zmasil. Nechtěl jsem je zabít. Aspoň ne všechny,“ tvrdil útočník Honza Šolta. Na otázku, kdo vykřikoval, že „Helmův žleb ubráníme“ nedokázal odpovědět. Policie si výpovědi svědků pečlivě zaznamenala a na stanici uložila do složky Policejní silvestr.

K incidentu se překvapivě vyjádřila i sama oběť, pan Rokytka. Podle něj ho chtěl někdo otrávit. Šlo prý o velmi sofistikovaný jed, který začal účinkovat přesně v okamžiku, kdy smíchal tři deci rumu, dva panáky vodky, půl láhve fernetu, litr vína a blíže neurčené množství piva. Potom od svého těla opět odečetl 90 stupňů a poskládal se na podlahu čekárny.

10 Komentáře

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.