Ruský dluh splacen

Velmi originálním způsobem se vláda rozhodla vyřešit deblokaci ruského dluhu vůči České republice. Milošovi Zemanovi se totiž podařilo v Moskvě dohodnout transakci, díky které k nám namísto několika miliard dlužných rublů přibude dvanáct automobilů značky Moskvič, tři letouny Antonov bez křídel, méně zamořená polovina ponorky Kursk a jedna mumifikovaná mrtvola známá pod jménem Lenin. Přes viditelnou radost ministrů vlády se opozice na tyto danajské dary tváří jako masochista na institut euthanasie. A není se co divit.

Pravdou je, že o moskviče nemá zájem jak armáda, tak sběrné suroviny. Dokonce i pár sběratelů veteránů se před těmito vraky pokřižovalo a raději se šlo nahlásit na úřad práce. S letadly už to bylo lepší. Ne že by se snad našel a Česku nějaký podnik, který by je využil, ale tyto torza jsou natolik rozměrná, že ani neexistuje způsob, jak je na naše území dopravit. Vypadá to, že nakonec i nadále zůstanou v první zatáčce na dálnici za Moskvou, ale ministerstvo zahraničí je prohlásí za výsostné české území, které mohou využít k ubytování například naši hokejisté při turnaji Izvěstije, tak i veverky evropské během své každoroční migrace do evropských parků v domovech důchodců. Vrak ponorky Kursk je sice také hodně objemný, nicméně odborový svaz bezdomovců dal dohromady potřebné finanční prostředky na dopravu sem, které by se jim měly vrátit v první sběrně barevných a zamořených kovů.

Paradoxně jediné, co má tedy šanci se uchytit v naší republice, jsou zbědované pozůstatky vůdce revoluce Lenina. O jeho tělo projevilo zájem jak několik nonkonformních nekrofilů z vyšších kruhů, tak i například hollywoodské muzeum Jamese Whalea, kde měl tento revolucionář nahradit nepříliš podařenou voskovou figurínu Frankensteinova monstra. Nicméně i Klub nekrofilů i Hollywood přijdou zkrátka, mrtvolu totiž dostane ministerstvo zahraničí, konkrétně nemocnice v Ústí nad Labem. Tam chtějí na Leninovi okamžitě zahájit léčbu rakoviny pomocí devitalizace a dokázat tak celému světu, jak je účinná. Otázkou ovšem zůstává, jestli by jim zrovna za tohoto pacienta odborná veřejnost aplaudovala.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.