Ročenka Strachu 2007

11. ledna
Americký prezident George Bush zveřejnil novou strategii pro Irák. Do násilím zmítané země chce poslat co nejvíce dezorientovaných vojáků, čímž by mohl opticky snížit vysoké procento úmrtnosti.

5. února
Topolánkův kabinet odsouhlasil definici sociálního bydlení, která nebude zdaňována vyšší sazbou DPH. Půjde o byty ne větší než akvárium a zhruba stejně vlhké, nebo o byty obývané jedním až dvěma poslanci, nejlépe z řad ODS.

19. února
Pokud v České republice vznikne radarová základna USA, zaměříme na ni své rakety země – voda – vzduch – Praha a k jejímu pobřeží připlují doslova flotily našich jaderných ponorek.“ Po dvou láhvích vodky to prohlásil velitel ruských raketových vojsk Nikolaj Solovcov. Zmožen únavou pod stolek pak upřesnil: „To budou třeskoprsky!

19. února
Šéf ČSSD Jiří Paroubek přiznal, že má problémy na velké straně. Naštěstí šlo o přeřeknutí, velké problémy měla strana. A to s advokátem Altnerem, kterému údajně dluží 19 miliard korun. Paroubek vše zlehčuje prohlášením, že spotřebitelské úvěry jsou dnes v módě.

22. února
Po třech letech marných jednání přišel zlom. Severokorejci slíbili uzavřít svůj jaderný reaktor na naftu oplátkou za všechny díly M.A.S.H. a mrtvolou Alana Aldy v kufru vojenského Jeepu.

2. března
Zvítězil Kaplického návrh na novou budovu Národní knihovny. Budova, jejíž tvar připomíná něco, co opilí rybáři chytili o půlnoci do sítí v Černobylském jezeře, vyvolala rozporuplné reakce, nejvíce asi u primátora Béma. Ten si prošel úvodním nadšením, přes postupné vystřízlivění, až po naprostý odpor a nenávist. Podle něj je to budova tuctová, zoufale neoriginální a rád by ji viděl někde jinde, například na Marsu.

19. března
Vláda schválila prodej sedmi procent elektrárenské společnosti ČEZ, které hodlá nabídnout přes burzu i s několika zásuvkami a jednou prodlužkou. Výnos, odhadovaný na 31 miliard, hodlá použít na dostavbu dalších 15 metrů nekonečné dálnice z Brna do Kroměříže.

3. dubna
Francouzský TGV překonal rychlostní rekord mezi Paříží a Štrasburkem a to 574,8 km/h. České dráhy kontrovaly oznámením, že mezi Přerovem a Hulínem jim vlaky taky jezdí celkem rychle a tu pobíhající krávu tam chytili už včera.

18. května
Primátor Prahy Pavel Bém vystoupal na vrchol nejvyšší hory světa Mount Everestu a to v pracovní době. Běžný daňový poplatník má právo na 20 dní dovolené, což Bém uvedl na pravou míru tím, že další volno si vezme až na Vánoce a to pouze tři týdny.

17. června
Do vysílání České televize se nabourala umělecká skupina Ztohoven. Během vysílání večerníčku Krkonošské pohádky nechala vybuchnout jaderné nálože všude tam, kam Krakonoš při titulcích vkročil. Českou televizi teď žalují tisíce uplakaných dětí a ČT pro změnu uplakaně žaluje na Ztohoven.

20. června
Do Česka se vrátila ptačí chřipka. Veterinářům na Orlickoústecku se nezdálo jedno kuře, které pokvokávalo nějak smutně. Rozhodli proto vybít tisíce veselých ptáků v širokém okolí.

7. července
Soud v Johannesburgu rozhodl, že pustí na svobodu uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Cestou od soudu ho sice nenápadně sledoval český agent BIS, tentokrát převlečený za agenta Muldera, ale ztratil ho na prvním přechodu pro chodce, kdy mu blikla červená.

9. července
Americká společnost Boeing získala další trumf, nad svým evropským konkurentem Airbusem. Nový Boeing 787 Dreamliner má po dopadu na zem hořet až o čtyři hodiny déle, než jeho evropský protějšek. Což potvrdil i Jaroslav Tvrdík – jeden z nejznámějších leteckých expertů na světě.

14. srpna
Americký výrobce hraček Mattel musel stáhnout z prodeje další miliony hraček vyrobených v Číně. Gel ve vlasech Kena obsahoval až příliš mnoho uranové rudy a v základech růžového domečku Barbie odhalila kontrola dětské kosti.

17. srpna
Redakce zpravodajského serveru iHned poslala svým čtenářům netypickou textovku: „Paroubek se posral.“ Daniel Dočekal z iHned se všem omluvil chabou výmluvou, že šlo o chybu slovníku T9, původní text měl znít totiž „Paroubek se postaral.“ Nicméně jako pokání slíbil druhý den rozeslat doplňující text: „Topolánek se poblil.“ IHned se tímto vyhouplo do čela žebříčku nejobjektivnějších zpravodajských webů.

12. září
Rozvedl se šéf ČSSD Jiří Paroubek. Expremiér zůstal bez bytu, jeho úspory se tenčí a musí žít pouze z poslaneckého platu. Což mu nejedna rodina s pěti dětmi závidí.

11. října
Pavel Bém definitivně prozřel a postavil se do čela bojovníků proti stavbě nové Národní knihovny. Podle něj není možné, aby tato stavba stála pozemcích, kde bývalo dříve indiánské pohřebiště. „Ano, já vím, že tato lokalita byla navržena v podmínkách soutěže, ale prostě ti Indiáni za mnou byli a tohle si přáli. A já jim jako občanům Prahy musím vyhovět,“ mlžil Bém statečně na tiskové konferenci s čelenkou z kachních pér na hlavě.

19. listopadu
Oženil se Jiří Paroubek. Stihl to jen tak tak mezi kladením věnců a stranickou konferencí. Prakticky v tom stresu ovšem nezabodoval, když na hrob neznámého vojína položil prstýnky a svojí ženě dal před oltářem na hlavu věnec s nápisem „Tvoje oběť nebyla marná.

21. listopadu
Novináře zaujalo, kolik platí primátor Bém za své luxusní bydlení v pronajaté vile. Bém to odůvodnil tím, že má prostě dobré kamarády. Jeho kamarádi dodali, že oni zase mají vlivné přátele.

5. prosince
Byl schválen státní rozpočet na rok 2008. Ačkoliv se ekonomice nebývale daří a prezident Klaus prožívá nejlepší období svého života, bude rozpočet opět schodkový. Ministr financí Kalousek to doprovodil slovy, že je třeba něco nechat pro příští generace, aby se z toho blahobytu nezbláznily.

6. prosince
Cestující zažili na palubě letadla ČSA krušné chvilky. Kvůli poruše na klimatizaci přestalo fungovat topení a vzduch se v kabině ochladil až na –40 stupňů. Kapitán letadla se pasažérům snažil nejprve namluvit, že letí nad Ruskem, což ovšem na lince Berlín – Praha vyvolalo ještě větší zděšení. Nakonec se všem omluvil a rozdal jim hašlerky proti nachlazení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.