Redaktoři vs. Balvín

Pokud se některému ze obou televizních diváků sobotního předávání cen Televizní rolničky zdála atmosféra v sále nudná až debilní, zajisté nepatřili k těm, co měli možnost zahlédnout i zákulisí přenosu. Dvě hodiny před půlnocí se totiž na pánských toaletách strhlo opravdové peklo. Bývalý ředitel ČT Jiří Balvín obvinil redaktora zpravodajství Marka Wollnera ze záměrného ukrývání a tendenčního zkreslování toaletního papíru, který v té době nutně potřeboval. Na to mu Wollner odvětil, že žádný papír záměrně nezkreslil, na tom trvá a pro svou pravdu a čest muže je mu ochoten narvat klidně minimax ucha, o což se vzápětí i pokusil. To si Balvín pochopitelně jako chlap nenechal líbit a utekl do sálu mezi dav lidí.

Tam však celá scéna neskončila, ba právě naopak. Balvín se vřítil na improvizované pódium, kde vytrhl mikrofon z rukou Stely Zázvorkové, jež právě vzpomínala na svého kolegu Miroslava Horníčka. Balvínův proslov nebyl o nic smutnější, měl však tu výhodu, že mohl na konci přímo označit strůjce celé tragédie – Marka Wollnera. Ten, ocitnuvší se v centru pohledů všech zúčastněných, se marně snažil ukrýt metrový minimax v boční kapse saka a celou věc se snažil zlehčit vtípkem o zkrachovalém, zkorumpovaném, ožralém a bohudíky bývalém zaměstnanci ČT. To si nenechal líbit další z reportérů – značně opilý redaktor Patrik Kaizr. V domnění, že Wollner mluví o něm, strhl z nejbližší poličky bronzovou bystu Miloše Kopeckého a se zjevnou snahou zarazit ji svému kolegovi do hlavy, ho začal pronásledovat.

Pak už události nabraly rychlý spád. Po deseti minutách si redaktoři ujasnili názor, kdo za koho bojuje a společně sešikovaní se vydali na exředitele Balvína, který se zbaběle schovával Bohdalové za sukně. Kdo se v té chvíli bavil, byli zaměstnanci televize Nova. Nejprve je vrátní vůbec nechtěli vpustit na udílení cen, ale toto představení jim bohatě kompenzovalo původní křivdu. Smál se dokonce i ředitel Železný, který už pomalu začal přemlouvat jednoho z číšníků, aby mu v sobotu zavolal, že by si k této události nerad nechal ujít dvě až tři vtipné poznámky.

Celá partyzánská akce bude mít pochopitelně dohru u soudu, kde se navzájem předvolali jak redaktoři, tak jejich bývalý šéf Jiří Balvín. Z této show už ovšem bude pořizovat přímý přenos TV Nova. Ta nejkvalitnější zábava patří přece jenom tam.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.