Programová konference ČSSD. Další sliby ještě vymyslíme.

V našem volebním programu není nic nemožné

Bohuslav Sobotka přijel na jednání už jen jako premiér a bylo vidět, že mu nová role sedí. V bermudách a v tričku s nápisem „Kdo z vás to má“ si vystřihl úvodní projev na téma Vlk z Lidového domu. „Když roste ekonomika, je důležité, abychom utráceli co nejvíce. Splácet úroky můžeme v dobách krize,“ přiblížil svou teorii Sobotka, načež mu docent Grygar předal Bludný balvan za ekonomii. Premiér připomněl další úspěch ČSSD. „Prosadil jsem zákon o prokazování původu majetku. A to i proti odporu koaličních partnerů především z našich řad,“ připomněl svým spolustraníkům, kteří ho odměnili dlouhotrvajícím potleskem na čela. Než předal mikrofon Zaorálkovi, ještě připomněl, kolik nových pracovních míst jeho vláda vytvořila. „Dvě stě tisíc! A to jenom na našich ministerstvech!

Lubomír Zaorálek naopak připomenul, co se vládě nepovedlo. „Víte, já nejsem závistivý člověk. Ale když vidím, že soused má letos už třetí sekačku na trávu, tak mně nezbývá, než se ptát, kde jsme udělali chybu,“ lámal si hlavu Zaorálek. „Stále vytváříme daňový ráj pro bohaté a daňové peklo pro ty, co jsou dole,“ rozohnil se na závěr svého projevu. Po něm si vzal slovo ministr vnitra Chovanec, který upřesnil, že mu se v tom pekle žije celkem příjemně a nechápe, proč Zaorálek, který má chalupu vedle něj, mu neustále počítá sekačky. „Máme na to, abychom uspěli. Musíme být ale orchestrem, který nejenže ladí, ale také ví, kterou skladbu hraje a má tušení, kde zrovna se v notách nachází.“ Chovanec se věnoval také budoucí bezpečnostní politice státu. Tu vtěsnal do závěrečného zvolání s winchestrovkou nad hlavou: „Kleki-petra dostal, co si zasloužil!

Následně vedení ČSSD rozdalo členům letáčky se základními body volebního programu, které Zaorálek přivezl z tiskárny ještě teplé v surovém stavu:
– zavedeme padesát týdnů dovolené, plus dva týdny dobrovolné, které mohou a nemusí zaměstnavatelé využít
– průměrnou mzdu zvýšíme na ……… (slíbil vycucat z prstu Birke)
– podnikům se ziskem nad 100 milionů zavedeme takovou daň, že se z toho podělají (antibabiš)
– snížíme DPH na ……… (doplnit podle průzkumu veř. mínění)
– odchod do důchodu snížíme na polovic (napsat menšími písmeny)
– zvýšíme penze (důchodci, důchodci!)
– provozní dobu mateřských škol prodloužíme na nonstop
– učitelům zvedneme platy o ……… (není důležité, nezvedneme)
– zajistíme bezúročné půjčky na bydlení, novomanželské půjčky, vyšší porodné (prosadit slogan Zaorálkovy děti)
– vlaky zdarma pro ……… (pokrýt všechny vrstvy obyvatel s výjimkou Agrofertu – antibabiš)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.