Před týdnem se politici se probudili do noční můry. Kauza Čapí hnízdo se probrala k životu

Babiš, Slonková, Kubík

Minulý týden v pondělí večer odstartovala jedna z nejtřeskutějších kauz za posledních 30 let. Připomeňme si, jak probíhal její první den.

6:50
Andrej Babiš křičí, že je to kampáň a že je nevinný. O půl hodiny později se spokojeně probouzí a ještě v posteli si pouští internet.

7:15
Jiří Ovčáček na svém účtu napsal, že všichni novináři jsou fašistická lůza. Ani on ještě nejnovější zprávy nečetl.

8:15
Probouzí se i ostatní politici. Opoziční poslanci začínají plnit sociální sítě prvními reakcemi, vládní poslanci mají číslo na Andreje. Jako obvykle jim hovor padá do telefonního automatu ANO: „Čau lidi! Pokud voláte kvůli koblihám na volby, stiskněte jedničku. Pokud potřebujete něco slíbit, stiskněte dvojku. Pokud voláte kvůli Čapímu hnízdu, stiskněte trojku a po zaznění tónu zavěste.

10:00
Rannímu chaosu dal řád až virál premiéra Babiše, který nahrál na své pracovní cestě v Palermu. Prohlásil na něm, že většina jeho rodiny je duševně nemocná, čemuž se nelze divit, on sám trpí silnou bezskrupulózností v posledním stadiu a novináři předvádějí hyenismus nejvyššího kalibru, který naposledy zažil, když Agrofert zatočil s drobnými zemědělci.

10:11
Policie ČR oznamuje, že reportáž viděla a bude se jí zabývat. Je pravděpodobné, že si ji pustí ještě jednou, budou ji zastavovat na různých místech, přibližovat obraz, zostřovat a až přijde náčelník oddělení, určitě si všimne něčeho, co ostatní přehlédli.

10:26
Je svolána první demonstrace a to na přestávku mezi třetí a čtvrtou hodinou u tělocvičny.

10:39
Národní centrum duševního zdraví, kde pracuje doktorka, která měla léčit Babišova syna, upozorňuje, že zmíněná lékařka Dita Protopopová u nich pracuje pouze na částečný úvazek a prakticky už u nich po dnešku nepracuje.

11:00
Jiří Ovčáček plní své statusy přírodovědou pro první stupeň základních škol: prasata, svině, krávy, supové, červi, vlkodlaci, mimoni. Jeden tweet věnoval i dějepisu: „Hitler! Goebbels! Moravec – Emanuel i Václav! Havel!“ Po chvilce váhání přidal i Stalina, ale později ho pro jistotu smazal.

11:16
Petr Gazdík vyzval předsedu výboru pro bezpečnost Kotena, aby neprodleně svolal zasedání tohoto orgánu a oživil jednání o Čapím hnízdě. Koten, který v tu dobu neúspěšně bojoval v čepici z alobalu s mikrovlnkou a sáčkem popcornu, odmítl jakékoliv oživovací pokusy.

11:29
TOP09 vyzvala premiéra Babiše, aby odstoupil. V případě, že tak neučiní, vyzvala ČSSD, aby odešla z vlády. Pokud neodejde z vlády, vyzvala TOP09 teplárnu, aby přestala dodávat horkou páru do Lidového domu. A pokud i toto selže, jsou poslanci TOP09 připraveni vytvořit živý řetěz kolem elektrárny, která dodává elektřinu do Pražské teplárny.

11:53
Ke kauze se vyjádřili lidovci. Marián Jurečka popisuje, jak ještě včera sledoval celou kauzu v televizi a jak ho mrazilo, když viděl Babiše mladšího, výbuch letadla a potom ty záběry na postřílené vesničany. Bohužel se ukázalo, že Jurečka trávil večer v hospodě, kde štamgasti neustále přepínali televizi. I tak je to prý na rezignaci.

12:03
Psychiatrička Dita Protopopová se rozhodla rezignovat na post zastupitelky Prahy 8. „Je toho na mě moc. Cítím, že už nemůžu vykonávat svou funkci a rozhodla jsem se proto kandidovat na post primátora,“ uvedla ve svém prohlášení, které předala reportérům pod dveřmi.

12:15
Jiří Ovčáček požádal společnost Twitter o navýšení znaků na jeden tweet.

12:20
Před novináře předstoupil předseda ČSSD Hamáček. Namluvil toho hodně, ale neřekl nic. „My počkáme, co nám k tomu pan premiér řekne. Máme na něj hodně otázek, tak snad se s námi bude bavit. Už jsem mu volal, vzal to záznamník, postupoval jsem podle pokynů a zavěsil jsem.

12:28
Komunisti mají jasno. „Pan Babiš mladší sice vypadá nemocně, ale z naší zkušenosti už víme, že vhodně vedeným výslechem je možné ho přimět k doznání, které si dokonce můžeme připravit předem,“ oznámil Leo Luzar.

12:30
K události se vyjadřují i zahraniční média. Podle ukrajinské agentury Unian „byl syn českého premiéra unesen a nuceně držen na Krymu.“ Podle ruské Gazety je „Krym nádherné místo, kam jezdí na prázdniny i děti premiérů.

13:00
Reportéři Slonková, Kubík pokračují ve svém seriálu rozhovorů s psychicky nemocnými lidmi. Tomio Okamura jim prozradil, že v případném hlasování o důvěře vládě bude hlasovat proti, ihned poté podepíše koaliční dohodu s ANO a jako člen nové vlády dostane na starosti resort ministra vnitra. Podle jeho výpočtů by stavba plotu kolem České republiky mohla začít už v únoru.

13:06
Poslanci se jednohlasně shodli na svolání mimořádné schůze. Na schůzi chtějí hlasovat o důvěře vládě a pro případ, že by uspěli, mají k dispozici plán B, který jim v zalepené obálce zanechal Jiří Paroubek.

13:30
Společnost Twitter, podle svých slov, vyhověla připomínkám pana Ovčáčka a účet mu zablokovala.

13:52
Faltýnek potvrdil, že stojí za premiérem. „Nechejme to na české policii a na českých soudech. Myslím, že za takových patnáct, dvacet let bude jasné, kdo měl pravdu.

13:58
Premiér Babiš uspořádal v Palermu tiskovou konferenci. „Natáčet tajně psychicky nemocného člověka je odporné a hnusné,“ prohlásil úvodem a vyhodil Škromacha, který si s ním tajně pořizoval selfíčko.

14:02
Přísahám na zdraví svých dětí, že můj syn je nemocný,“ prohlásil Andrej Babiš a zopakoval, že se nejednalo o žádný únos. „My jsme chudá rodina, nemůžeme si dovolit ošetřovatelku a sanatorium u moře. Ale na opraváře kol a na Krym jsme našetřili.

15:40
Kauzu Čapí hnízdo připomíná i Rádio Svobodná Evropa, kterou se neúspěšně snažit rušit Bezpečnostní výbor instalací několika mikrovlnek na střeše Sněmovny.

16:20
Sjednocená opozice vydala mimořádný společný kalendář na rok 2019. Každý předseda v něm má dva měsíce. Okamura, který dostal únor a listopad, svolal tiskovou konferenci a obvinil na ní ostatní opoziční strany, že mu na příští rok přidělili nejmenší prostor.

17:05
Jiří Ovčáček začal ukazovat své statusy z okna na kartonech od cigaret. Tentokrát jde o lekce anatomie.

18:00
Předseda Sněmovny Vondráček se zamýšlí nad situací, kdyby vláda nedostala důvěru: „Sestavením nové vlády pověří Zeman Babiše. Kdo si myslí, že ne, ten by se měl léčit na Krymu. Babiš udělá kolečko jednání s ostatními stranami a po vnitrostranickém referendu ho opět podpoříme my a komunisti.

18:35
Vít Rakušan přišel v Českém rozhlase s domněnkou, že díky synovi na Krymu může být český premiér vydíratelný ruskou tajnou službou, která o celém zájezdu určitě věděla a má v Česku velkou moc. Ruský velvyslanec tuto domněnku v živém telefonátu odmítl a vypnul Českému rozhlasu elektrický proud.

19:30
Prezident Zeman se v pořadu Srdcovky TV Šlágr vyjádřil na obranu premiéra Babiše. Podle něj vykazuje tato kampaň jasné znaky jisté politické ubohosti a o politické ubohosti by on sám prý mohl klidně vyučovat. Zároveň popřál Andreji Babišovi pevné nervy do dalších dnů a poslal mu pěknou písničku od Veselé trojky.

11 Komentáře

  1. Koukám, že si tu každý píše satiru jak se mu zlíbí. Takhle by to nešlo, to se bude muset regulovat. Samozřejmě nepůjde o žádnou cenzuru, že. Ale mnou navrhované (a když na tom teda trváte, tak ho i povedu, byť si nástupem do doživotní dědičné ministerské funkce samozřejmě oproti soukromému sektoru pohorším – ale co bych pro demogracii neudělal) Ministerstvo Pravdy bude pečlivě dbát na to, aby satira a humor obecně byl prováděn jen dle metodických pokynů našeho Ministerstva. Divoká satira, kdy si každý mohl dělat šoufky ze všeho možného, nemá v naší rozvinuté demogratické společnosti místo přátelé! Budou jasně dána témata, z kterých si prověření satirikové budou moci dělat legraci. Témata jsou: nepřátelé české demogracie(kulaci, mládež s vlasy, mládež bez vlasů a vrazi z wólstrýtu). Zakázaná témata: čáp ve všech pádech, číslech a formách, letadlo Fi 156 nevyjímaje, dále také vybraná zeměpisná témata (od Čierne n. Tisou na východ, před Krymem zahněte doleva a na Tibet zapomeňte rovnou).

  2. Přímo skvělé!
    Zpráva „…pokračují v seriálu rozhovorů s psychicky nemocnými lidmi. Tomio Okamura…“ mně úplně rozsekalo.

    • Tuto chybu způsobil spolupracovník, který je touto dobou na zdravotním pobytu na Krymu, takže si toto tvrzení nemůžete ověřit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.