Policie fanoušky zvládla

Ministr vnitra Ivan Langer se o víkendu vyjádřil k čtvrtečnímu policejnímu zásahu proti brutálnímu lampiónovému průvodu chorvatských fanoušků Dinamo Záhřeb Prahou. „Taktika byla zvolena správně, a to tak, aby minimalizovala škody na hlavách našich policistů. Ty nové čepice nebyly zadarmo,“ obhajoval zásah policie Langer. A ten dle svědků skutečně obhajobu potřeboval. „Dvacet šest strážníků, 45 policistů, šest námořníků, kominík a dva potápěči se psem vyrobili kousek za Prahou rojnici alá Třicet případů majora Zemana a po chvíli obklíčili seník,“ líčil své pozorování jeden ze svědků. A tak, zatímco seník čekaly horké chvilky se samopalem a s chlapem s harmonikou, chorvatští fanoušci si z centra hlavního města udělali trhací kalendář.

Není pravda, že jsme vůbec nezakročili. Máme dokonce hrdinu,“ překvapil moderátora diskuze ministr vnitra. „Ano, myslím tím toho policistu, který skončil v nemocnici. Nejprve použil varovný výstřel do svojí nohy a při následném pádu se ještě připletl do cesty lampiónu na železné tyči jednoho z Chorvatů. O čepici jsme přišli, ale příslušník je prozatím ve stabilizovaném stavu,“ osvětlil oficiální verzi události Ivan Langer. Poté potemněle dodal: „Státní pohřeb ho stejně nemine.

Podle Langera se stala největší chyba v tom, že nikdo z fanoušků nenahlásil pochod městem čtvrt roku dopředu na magistrátu a policisté se tak nemohli na výtržnosti připravit. „Já skutečně nevím, proč například za mnou nikdo nepřišel a neřekl – Hele, Íčko, ve čtvrtek budu tam a tam a budu tam házet tím a tím – a já už bych pak mohl něco dělat. Ale když se nám nic neřekne, tak my ty informace prostě nemáme. Ale i na tu bídu jsme zasáhli profesionálně, ten seník jsme zachránili, celý rozhodně neshořel. A kdo chce, ten to vidí,“ hájil Langer čest svého sboru.

Následně se zamyslel i nad zákulisím celé kauzy: „Víte, ono je skoro zajímavé, že se takové zápasy hrají po celé Evropě zrovna teď před krajskými volbami. Proč se nehrají v lednu? Skoro mě to připomíná předvolební akci sociální demokracie, konkrétně ve stylu pana Ratha, který má s násilím před kamerami hodně zkušeností.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.