Langerův kampf

Mezi ODS a ČSSD zuří další masakr. Vše začalo nevinně, rozhovorem Renaty Kalenské s Davidem Rathem. Kalenská, známá svým neotřelým způsobem vedení rozhovorů, kdy zpovídající subjekt mate tím, že se mu jako pravý profesionál směje do obličeje, pojídá topinky s česnekem a objektivitu pravidelně nechává v kanceláři, vyzvídala od Ratha, jakou léčbu by českému státu naordinoval proti globální krizi. David Rath, důvěřivý dobrák, se jí pak ve slabé chvilce svěřil se svými znalostmi z historie a odhalil způsob řešení ekonomické krize v předválečném Německu: „A teď ten Hitler, že ano. Tam byla krize, lidi chtěli práci, on chtěl zbraně, tak to dali dohromady a fungovalo to. Teda až na tu světovou válku. A do toho ten Stalin, Zápotocký, Havel…“ Historický exkurz přerušily až gesta novinářky Kalenské, která si teatrálně strkala prst do krku a naznačovala dávící proces s takovou vehemencí, až se jí to podařilo. „Když si to vysušíte a vylisujete, můžete to otisknout,“ okomentoval její jednání Rath, přičemž netušil, že se tak stane.

Druhý den si zmíněný produkt přečetli politici z druhého tábora, toho času u vesla a zavětřili šanci. Jako první se ozval místopředseda ODS Vodrážka. „ČSSD pod vedením doktora Ratha je přesně jako NSDAP pod vedení Hitlera,“ naznačil nepřímo. Později svůj výrok ovšem trochu zmírnil: „Ne, Hitlera jsem určitě neřekl. Já myslel Himmlera.“ I tak to ale stačilo, aby přebral štafetu předseda ČSSD Paroubek a pustil se do boje. „ODS je urážkou všech demokratických stran v této Galaxii a my požadujeme veřejnou omluvu jejich představitelů. Není to tak dávno, co mi Topolánek před okny eskomtdertágoval a dodnes se nikomu neomluvil. A Bendlovo grosstapo omlouvá jen to, že Bendl je idiot,“ hřímal Paroubek v parlamentním bufetu.

Ještě ten den přispěchala premiérovu pověst chránit jeho všudypřítomná ozvěna, vědci pojmenovaná Ivan Langer. A ten už si servítky nebral vůbec a před svým projevem se v zákulisí pomalu rozbrusloval: „Takže co tu máme – Paroubek, Rath, žumpa, pak tam vrazím nějaké ty zvratky, slovní výkaly – jo, to pude.“ Potom svižně vyběhl na scénu a spustil: „Ten, kdo se zastává Ratha je stejná žumpa. Ať si raději udělá pořádek v ČSSD a nehází svoje zvratky na jiné. Například já už od nich mám celé sako tady v rohu. No, snad jsem nic nevynechal.“ Když pak ode dveří ještě zakřičel „Zapomněl jsem na výkaly v ústech,“ brali to už všichni spíš jako nešťastný zážitek z dětství.

Po obědě se to ale rozleželo Langerovi v hlavě a dokonce ještě přitvrdil. Přišel do Sněmovny s návrhem svolat zvláštní schůzi, na které by se řešilo vyjádření Davida Ratha. „ODS prohlašuje, že zvažuje svolání mimořádné schůze s požadavkem na odvolání Ratha ze všech funkcí a toho dosáhneme, jakože se Íčko jmenuju,“ uvedl svůj požadavek poněkud nešťastně Langer. Kupodivu po tomto prohlášení nenastala ve Sněmovně revoluce ani třetí světová válka a prakticky se nekonala ani žádná rebelie. Ivan Langer se proto nakonec vytasil s posledním trumfem: „Tak já teda jdu, ale rád bych připomněl, že veškerá vina za obhajování nacismu a popírání holocaustu padá na vaši hlavu, pane Paroubku, Ratha potrestáme a bude to klidně můj boj. Vítězství zdar!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.