Kryštof II

Sebevražedná policejní akce, tentokrát nazvaná Kryštof II: Zelené vesty, se v těchto dnech rozjela naplno. Policisté, v honbě za co největším počtem vypsaných pokutových bloků, zastavují na silnici kdekoho, včetně jezevců a vysoké zvěře. A pokuty za přebíhání vozovky nejsou malé. Nešťastní řidiči potkávají na jedné křižovatce i pět policejních hlídek vedle sebe, přičemž musí zastavit u každé a odevzdat jim část své výplaty.

Ovšem akce Kryštof míří i do vlastních řad. Zatímco jednička skončila masakrem tří policistů, dvojka bude mít za úkol příslušníky spíše vychovávat. V posledních dnech totiž bylo propuštěno pět policistů v souvislosti s majetkovou trestní činností. Dva z nich si nechali peníze za pokuty v bláhové naději, že se na to nepřijde. A možná by se na to ani nepřišlo, kdyby po zastaveném řidiči nechtěli 50 tisíc korun za to, že mu při stažení okénka neodpověděl na pozdrav.

Třetí propuštěný policista vykradl auto jednoho z řidičů, zatímco ho jeho kolega zaměstnával dotazy na povolenou minimální tloušťku závory u železničního přejezdu a na povolenou maximální vzdálenost mezi dvěma přistávajícími Boeingy 747. Kromě toho, že zoufalý řidič dostal pětitisícovou pokutu za neznalost pravidel silničního provozu, přišel ještě navíc i o cd měnič, anténu, rezervu a zánovní hever.

Poslední z propuštěných se v zaměstnání flákal a nedělal vůbec nic. „No, možná je to trošku vágní důvod k rozvázání pracovního poměru, ale na druhé straně, když už se v práci neukázal ani letos, nedalo se nic dělat,“ komentuje jeho odchod brněnský policejní ředitel Vaněk.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.