Konkurz na ČNB byl falešný

Českou justicí otřásá jeden z největších skandálů posledních čtrnácti dnů. Soudce Jiřího B., který za podivných okolností poslal z ničeho nic do konkurzu Českou národní banku, v noci zatkli policisté a obvinili jej z těžkého zneužití veřejného činitele, či jak se u soudu po několika košilatých poznámkách přihlížejících vrátných opravili – ze zneužití jeho pravomoci. Prezident Klaus, premiér Špidla a ministryně zdravotnictví mu téměř okamžitě odebrali všechny imunity, které jako soudce využíval. Ministr spravedlnosti mu navíc pro jistotu odebral i funkci domovního důvěrníka, kterou u spolubydlících stejně ztratil. Detektivové protiradiační jednotky v úterý rovněž zalili betonem několik kanceláří, ve kterých se soudce B. pohyboval. Přítomným sekretářkám to ovšem nestihli říct. „Ano, to je zcela běžný fádní postup, takhle potíráme všechny, kdo šáhnou na ČNB,“ hájí vyšetřování pražský důchodce u stánku s opékanými krysami.

A proč teda tak tvrdý postup? „Žádost o vyhlášení konkurzu byla na podatelnu soudu podána v pondělí 31. března, ve dvanáct hodin, tři minuty, a osm pikosekund. Konkurz byl pak vyhlášen ještě týž den, 31. března, ve dvanáct hodin, tři minuty a šest pikosekund. Toto rozhodnutí je dost rychlé nejen na český soud, ale i na kvantovou fyziku,“ tvrdí astronom Jiří Grygar, který byl k vyšetřování pozván jako odborný konzultant. K tomuto závažnému obvinění se obhájce vyjádřil pouze ve smyslu „o blbé dvě pikosekundy“, pak si vzal oddechový čas a ve windowsích si přepnul standardní kalkulačku na vědeckou.

Zatčením podezřelého soudce ovšem drama kolem ČNB neskončilo. Detektivka pokračovala únosem jednoho z vlastníků České národní banky Vladimíra Železného. Muž, který dosud stál v pozadí, na téměř na dvacet minut zmizel a nikdo nevěděl, kde je. Dokonce chyběl i ve své sobotní one man show, kterou místo něj musel uvádět zajíc Zaza svými skřeky, čímž, jak se pohotově zmínila Mirka Spáčilová v MF DNES, informační hodnota pořadu šla prudce nahoru.

Proč by ovšem chtěl někdo dát do konkurzu Českou národní banku, jakou roli v tom hraje soudce Jiří B., proč musí sedět v cele v plynové masce a kde byl v sobotu Železný je stále hodně nejasné. Jedno je jisté – případ se povleče. Myslí si to i Jiří Grygar: „Ne, tady o pikosekundy rozhodně nepůjde, bavil bych se tak spíš v řádech světelných let.“

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.