Hlasování o nedůvěře vlády ON-LINE

14:05 – komunistický poslanec Hojda nahlašuje fatální ztrátu své hlasovací karty a několika podezřelým poslancům z řad ODS slibuje guláš. Později se opravuje, myslel Gulag.

14:13 – jako oficiálně první dorazil k mikrofonu šéf poslanců ČSSD Michal Hašek a přihlásil se k podpoře stávky učitelů. Požadoval pro ně 3 miliardy korun, které si hodlal okamžitě odnést v přinesené igelitové tašce. Když mu Kalousek nabídl dvacku za to, že opět přestane používat mozek, spokojil se i s tímto málem.

14:19 – k pultíku přinesli poslanci opozice Jiřího Paroubka, který byl, podle svých slov, natolik ohromen z katastrofální vládní nečinnosti, že se mu závažným způsobem neustále podlamovaly kolena. „Je to vláda řízené destrukce. ODS je evropskou obdobou Al-Kajdy a na Topolánka by měla být vypsaná odměna!“ Poté byl opět odnesen, protože, podle svých slov, má pro změnu nohy natolik odřené od klacků, které mu pod ně novináře neustále házejí, že ho strašně bolí.

14:28 – slovo si vzal Topolánek a celou schůzi, včetně Paroubkových nosičů, označil za divadlo. Nakonec ohromil poslance svým kulturním přehledem, když Paroubka přirovnal ke starostovi Quimbimu z “populárního sitkomu Bratrstvo neohrožených“. Načež mrkl na Kuchtovou, která mu s touto bleskovkou zjevně pomáhala.

14:58 – Zaorálek útočí na ministra financí Kalouska a obviňuje ho z toho, že smlouva s japonskou bankou Nomurou je pro Sněmovnu neprůhledná. Kalousek kontruje ubezpečením, že kdyby smlouva byla průhledná, těžko by na ní byla jednotlivá písmenka čitelná a položená na stole by mohla lehce ujít pozornosti. I proto se prý smlouvy posledních několik set let píší raději na neprůhledný papír.

15:30 – poslanec Hojda hlásí nalezení své hlasovací karty v kapse od trenýrek

15:52 – David Rath obvinil ministra vnitra Langera: „Hubíte policisty jako obtížný hmyz. Jste první ministr, který si vzal za úkol zničit policii. Osobně jsem musel několika řadovým policistům vyplachovat oči od biolitu, který na ně neustále stříkáte!“ Ivan Langer si před odpovědí nastříkal biolit do úst, aby si vypláchl a poté Rathův mozek diagnostikoval slovy rozklad a paralýza. Jako důkaz pokroku v policii vzpomněl nařízení, kterým doporučuje policistům „používat qip místo icq, protože je v něm mnohem méně reklamy, prakticky žádná. Platí samozřejmě pouze pro služebny vybavené počítači a připojením na internet. Obě dvě se shodou okolností nacházejí v Praze“ Následně všem zúčastněným s notebooky doporučil stránky strach.cz a odpotácel si pustit Statečné srdce.

16:15 – ministr Bursík vzkázal ČSSD, že za osm let své vlády neudělala pro planetu Zemi vůbec nic. „Aspoň jedna zachráněná velryba by mi stačila!“ Jedním dechem také politoval všechny příznivce zimních sportů: „Koupit si dnes, v éře globálního oteplování, lyže, to je jako pořídit si kulomet na konci války.

16:28 – při reakci na Bursíkovo vystoupení se poslanec Zaorálek značně rozohnil. On prý osobně třídí odpad podle velikosti už odmalička, žárovky nerozsvěcuje už ani na záchodě a vlastníma rukama zachránil stádo muflonů, když na silnici přejel ježka, který se na ně chystal zaútočit. Po tomto projevu mu poslankyně Němcová vzkázala od kolegů, ať na ně nekřičí a na tom záchodě ať si raději příště přece jen rozsvítí.

16:40 – poslanec Seďa se pustil do kritiky Francie a Anglie za svůj postoj při Mnichovské smlouvě. Než mu kolem sedící stihli vysvětlit, o co tu jde, stačil ještě vyhlásit válku Německu, Japonsku a Valašsku.

17:31 – komunista Dolejš označil dosavadní jednání za frašku a mrhání časem, načež všem přednesl svůj půlhodinový monolog na téma Budoucnost patří komunismu.

18:08 – poslanec Hojda se omlouvá, ale nalezená karta nebyla hlasovací, ale zákaznická do Terna. Což je prý také dobrá zpráva, protože ještě jeden nákup za dvacet tisíc a dostane na informacích litr krabicového vína zdarma.

18:10 – ministryně Stehlíková obhajuje svou práci v oblasti sociálně vyloučených Romů. Dříve stačilo reformy pouze napsat na papír, zatímco dnes jde o skutečně terénní práci. Čímž elegantně vysvětlila i nákup luxusního jeepu pro vládní potřeby.

18:30 – řídící schůzi Němcová přerušila ministryni Stehlíkovou, protože „hluk ve sněmovně překročil únosnou mez 120 decibelů. To znamená, že kdyby zde začal startovat jeden z gripenů, ani byste si toho nevšimli.“ Za tuto poznámku sklidila vlažný potlesk ministryně armády Parkanové.

18:39 – Sněmovna se dostává do varu. Poslanec Milan Urban se rozčiloval, že mu před dvěma hodinami byl vypnut mikrofon, což považuje za bezprecedentní útok na demokracii srovnatelný snad jen s útokem na Pearl Harbor a to ještě těžko. Tuto námitku mu vyvrátil poslanec Benda s tím, že pokud někdo dvě hodiny u mikrofonu jenom sípe, chrchle, tahá si vlasy z hlavy a nesrozumitelně blábolí cosi o Julínkovi nebo o Hurvínkovi, projev byl bohužel velmi nezřetelný, je vypnutí mikrofonu to nejmenší, co pro něj mohou udělat. Jistě ale chápe, že by si poslanec zasloužil profesionálnější péči.

18:41 – poslanec Urban se nevzdává lehce a vyzývá ministra Nečase, aby zopakoval, co oněm kdysi před lety ve škole, o přestávce na chodbě, řekl. Ministr Nečas si nevzpomíná, ale mohlo to být asi něco o tom, že je to totální magor a blázen. Urban se vítězoslavně usmívá a odlétá do své lavice.

18:54 – Rathovi se nelíbí tajné tlačítko, kterým se mohou jednotlivý řečníci vypínat a požaduje jeho demontáž. Poslanec Benda cituje z jednacího řádu jednu básničku. Rath děkuje Bendovi a jedním dechem ho hodnotní jako nedostudovaného právníka, který předsedá ústavně-právnímu výboru. Benda polyká slzy a Topolánek ho utěšuje: „Rath je fuj, nic si z něho nedělej. Neboj, já si tě nechám.

19:00 – hlasuje se o přerušení schůze. Poslanec Zajíček namítá, že hlasoval jinak, než se objevilo na monitoru. Zmáčkl sice NE, ale myslel ANO, maximálně NEVÍM. Nepomohl ani trojchvat CTRL-ALT-DEL, protože ani jednu z uvedených kláves na lavici nenašel. Námitka je uznána a poslanec dostává svoje pilulky.

19:10 – poslanec Hojda se omluvil, že nemohl hlasovat, protože mu tentokrát někdo ukradl jak kartičku do Terna, tak i kartičku do OBI.

19:26 – premiér Topolánek obvinil některé opoziční poslance, že během jednání požívají alkoholické nápoje a rozprava je nedůstojná. Rath vyzývá Topolánka, aby označil ty, kteří jsou opilí. Topolánek namátkou vybírá tři poslance ležící na zemi a jednoho zalezlého v květináči a odchází na panáka.

19:30 – předseda Sněmovny přerušil jednání do druhého dne a popřál všem kolegům dobrou noc. Načež si lehl pod lavici a usnul.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.