Další opilý politik boural

Poradce předsedy ČSSD Jiřího Paroubka Petr Dimun se v polovině února vyboural. Podle mluvčí pražské policie Ivy Knolové byl Dimun opilý a policejní hlídku se snažil půlhodiny uhranout zvednutou poslaneckou kartičkou, kterou, jak později ke své lítosti zjistil, vůbec nevlastní. Jako další taktiku zvolil verzi, že auto vlastně neřídil, že ho vezla pouze osoba jemu blízká. Což policistům činilo vážné potíže uvěřit, neboť Paroubkův poradce ještě stále seděl na místě řidiče, na řadící páce měl zavěšené skleněné krýgly a na místě spolujezdce byla připoutaná bečka piva i s pípou. O té Dimun překvapeně tvrdil, že jde o stopařku, kterou nabral někde u Plzně.

Nakonec ale nebylo zbytí a Dimun musel s pravdou ven: „Ano, vůz jsem skutečně řídil. Na cestě bylo ten den plno pavouků, kteří po mě skákali a já jim musel uhýbat. Když už to vypadalo, že bude klid, odněkud se vynořilo třicet bílých dodávek a začaly mě pronásledovat. Pak mě natlačily na vůz jedoucí vedle mě a všechny najednou zmizely. Pak už si jen pamatuju, jak mi obrovský ještěr, který řídil nabourané auto, začal nadávat a poté jsem zřejmě ztratil vědomí.“ Tato verze už byla pro policisty sice přijatelná, ale jako správní detektivové chtěli znát motiv. „Víte, já…já byl na dně. Den předtím mě v televizi obvinil Topolánek z kauzy Savoy,“ vzlykl Dimun a všichni policisté se při vyslovení premiérova jména rychle pokřižovali.

Ačkoliv tento motiv vyšetřovatelům stačil, Dimun se sám pustil do vysvětlování celé historie: „Po tomto útoku jsem nemohl spát, stále jsem měl pocit, že zazvoní zvonek, dovnitř vběhne vzteklý Topolánek a vyřídí si to se mnou jednou provždy. Byl jsem proto vděčný kamarádům, kteří mě vytáhli na pivo. Moc jsem jich nevypil, druhou bečku si ještě pamatuju, ale můj špatný psychický stav způsobil, že jsem přestal alkohol úplně vstřebávat a místo, aby pomalu vyprchal, hromadil se mi v krvi. Takže ačkoliv jsem v době srážky už 12 hodin nepil tvrdé, ale jenom to pivo, měl jsem v krvi takzvaný zbytkový alkohol, jestli teda víte, co to je.“ Policisté pokývali, že vědí a dál se nekoordinovaně potáceli po služebně, která vykazovala známky včerejší mohutné oslavy prvního počítače připojeného na internet. I proto se tento případ dostal na veřejnost až nyní.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.