Co s ODS?

ODS dopadla ve volbách doslova jako sedláci u Waterloo. V poslanecké sněmovně přišla o několik křesel, které jim už v sobotu odšroubovali zkrachovalí poslanci, stravenky do kantýny dostanou tento týden naposledy, do společných sprch už její členové nemůžou teď, a navíc se den ode dne na jejich místa na parkovišti zálibně dívají komunisté se svými moskviči. Skalní fanoušci této strany bloumají kolem hlubokých splavů nebo navštěvují rómská sídliště s tričkem ÚŘAD PRÁCE. Pravice země je v troskách. Mělo by teď vedení ODS odstoupit?

My se své zodpovědnosti nezříkáme. Vedení strany zatím sice přímo neuvažuje o nějaké osobní odpovědnosti, nicméně již navrhlo sestavení komise pro výběr nezaujatých členů strany, kteří by mohli do konce příštího roku sestavit další komisi. Ta by měla nejpozději do listopadu 2236 vydat nezávislé, objektivní Poučení z krizového vývoje na jehož základě by označení viníci museli s ostudou podat demisi. Tak co chcete víc?” divil se v pondělí na tiskové konferenci jeden z členů strany Laaangerr, který se rozlítil už hned na začátku, kdy se ho někteří novináři slušně zeptali, jak se správně píše jeho jméno.

Kde se ale doopravdy stala chyba? “Takže – prosím vás, vypněte ten mikrofon, díky – takže problém je v tom – nemáte ho pořád zapnutý? Ne? – že náš volební štáb si představoval volební boj jako Hurvínek holocaust – mě se zdá, že pořád jede – a nedokázali otevřeně a na rovinu jednat především se zástupci médií, čili s vámi novináři – a proč tam teda pořád svítí ta kontrolka? Co? – a tak jsme kolem sebe vytvořili auroru neprostupnosti a arogance. Jestli zjistím, žes to nahrával tak pudeš,” svěřil se nám Vlastimil Tlustý, který si pochopitelně nepřál být jmenován.

Jedinou bílou myší, která se dobrovolně vzdala své funkce, se stal Přemysl Sobotka. “No ano. V neděli jsem byl vybrán jako dobrovolník. Ale rád bych upozornil, že neodcházím kvůli neúspěchu ve volbách, ale jen a jen ze zdravotních důvodů. Už delší čas mám problémy se svým psem, který má těžkou chronickou rýmu a musím tedy na něho dávat pozor. Je to tragédie, takový mladý pes.”

A jak se k všem povolebním událostem staví předseda ODS Václav Klaus osobně? “Ale já jsem to samozřejmě očekával a tvrzení, že jde o volební překvapení je opravdu nesmírně falešné. Dokonce je to tak, že kdybych se v těchto volbách neangažoval, dopadlo by to ještě mnohem mnohem hůř. To si troufám říct. Musím se přiznat, že poslední dobou jsem takový frajer, že i mě osobně se o tom dost těžko mluví.”

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.