Bursíkův hoax

Společnost Symantec Antivirus zažalovala předsedu strany zelených Martina Bursíka za tvorbu a hromadné rozesílání spamu a hoaxu. Jeho nejnovější výtvor stihl za pár dní oběhnout celou republiku a zamořil i největší české zpravodajské servery. Co je vlastně obsahem inkriminovaného mailu? Klasický hoax: „Ona ta kráva nás už ani neumí oslovit. Donutíme je ke spolupráci – silou, kaťuško. PS: Pokud tento mail pošleš během patnácti vteřin patnácti zeleným, budeš mít celý den neuvěřitelné štěstí. Pokud ho stihneš poslat jen lidovcům, stane se obrovské neštěstí. Jeden komunista mail smazal a za půl hodiny se objevil ve svazcích StB jako agent Falmer.

Vzhledem k vyostřenému konfliktu Bursíka a poslankyně Zubové během volby prezidenta, vztáhla Zubová obsah mailu právě na sebe. Šéf zelených tuto souvislost popírá a tvrdí, že mail byl adresován někomu úplně jinému: „Paní Zubové jsem mail neposílal a ani v něm není zmiňována. Jde o úplně jinou Kateřinu a to Cajthamlovou z populárního pořadu TV Prima, která mi nedávno vytýkala, že jsem to, co jím. Zrovna jsem dojídal biopárek s pastiňákem, tak se mě to trochu dotklo.“ I toto tvrzení musel vzít zpět, když se ukázalo, že Kateřina Cajthamlová tráví poslední měsíc v odtučňovacím středisku a to jako pacient. Bursík zkusil ještě poslední verzi: „Šlo o ruský raketový systém, tzv. kaťuše, čemuž odpovídá i malé k na začátku slova.“ Vyjádření ruských obraných sil se ještě nikomu nepodařilo získat.

Pravdou je, že jakmile si Martin Bursík uvědomil, co se stalo, poslal ještě ten samý den Olze Zubové omluvný dopis. Ani ten se Symantecu nelíbil, protože mimo jiné obsahuje: „Ahoj Olgo. Ten email nebyl pro tebe a to s tou krávou byla sranda. Nezajdeme do kina na Vetřelec vs. Predátor II? PS: Tento mail přepošli co nejvíce novinářům a štěstí tě neopustí celé volební období.

Rozmíšky se ve straně zelených přenesly i do vnitrostranických orgánů. Na sobotní jednání dopravní sekce přijel Bursík i s Kateřinou Jacques a tvrdě se do tamního šéfa Petra Šlegra pustili. Jeden z účastníků popisuje, o čem všichni osm hodin jednali: „Jacques mu začala vytýkat, že jako náměstek jezdí autem a nechává si od řidiče otevírat dveře a dávat tašku do kufru. Venku mu pak lidé musí líbat ruce a v úřadě ho místo výtahem nosí jeho podřízení na rukou. Ona je to sice pravda, ale kdo to nedělá, že?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.