Battlefield Janov

Jako každý významný státní svátek, i letošní 17. listopad si nenechali ujít příznivci realtimových strategií a vydali další díl s názvem Age of Janov. Jak vše probíhalo? Zde je on-line reportáž.

13:18 Policie zahájila vernisáž výstavy právě zabavených předmětů účastníkům shromáždění. Nechybí standardní výbava mladého revolucionáře – boxery, hole s hřeby, dlažební kostky s hřeby, dýmovnice s hřeby a dokonce i jeden protiletadlový kulomet s hřeby v hlavni. Zřejmě nedopatřením se do vitrínek dostaly kladiva, vidle, rýče a lopaty, které policisté museli později s lítostí vrátit jednomu kutilovi, toho času na cestě zpět z OBI. Tyto předměty dělnické straně nic neříkaly.

13:20 Předseda Dělnické strany Vandas začal mítink kritikou policie a sám ukázal několik cepů, které se mu podařilo skrz policejní prohlídku přenést v igelitce. Sklidil vlažný aplaus, který musel zfrenetizovat až poznámkou o protěžovaných cikánech a hloupém Langerovi, co chce zakázat jedinou demokratickou stranu v galaxii.

14:02 Hovoří druhý a poslední člen Dělnické strany, její místopředseda Štěpánek. „Naše strana pracuje jako jediná pro Čechy a hájí české zájmy. Proto nás chtějí rozpustit!“ hřměl Štěpánek kuňkavým hlasem a logiku prohlášení nahrazoval zesíleným mikrofonem. „Když přijdu do samoobsluhy, připadám si jako v Kyjevě nebo v Ulánbátaru. Ne, že bych věděl, kde to je, ale určitě je to tam stejné jako u nás v Albertovi! Plesnivé sýry, kysaná smetana!“ zatloukal Štěpánek sveřepě další hřebík do svého vystoupení.

14:05 Objevily se první transparenty. Zatímco radikálové zůstali u staré osvědčené klasiky Nic než nádor a Čechy Čečencům, Romové přišli s lokálně významovými hesly Janov je náš Chánov a Litvínov je základ státu.

14:46 Mítink skončil a následuje lampionový průvod s pochodněmi směrem na sídliště Janov. Odborník z MF Dnes na policejní pachy oznamuje, že ve vzduchu jsou cítit policejní rozbušky, neví ale proč. Redakci postaví do pozoru i jeho další hlášení: „Nejspíš někde došlo k masakru, předjelo nás houkající policejní auto. A teď, pozor na to, skutečně teď vidím opodál zaparkované opravdové vodní dělo! Situace je kritická!

15:21 Radikálové potkali v průvodu svého starého známého odborníka na pravicový extremismus Ondřeje Cakla, který se stihl před oficiálním uvítáním cepem schovat do vypálené dýmovnice.

15:32 Policisté zatarasili příchod k sídlišti a demonstranti se pokoušejí dostat do Janova postranními uličkami a přes nedaleký tmavý les. Do kterého se ovšem někteří radikálové bojí a tak raději volí cestu bezpečného boje s policií.

15:47 Vzduch se plní prázdnými lahvemi od piva a dělobuchy vzor Pirát. Boj za svobodu nezná hranic.

15:52 Podle důvěrného policejního zdroje policisté zatkli na náměstí dívku kvůli provolávání rasistických hesel. Podle její maminky měla její šestiletá Anička pouze chuť na čokoládovou zmrzlinu.

16:00 Policisté nasadili koně, které přítomní novináři vítají pokřikem: „Sloni, sloni!“ Koně se nevzrušeně pasou u cesty, zatímco radikálové se u nich fotí. I Romové je zpovzdálí se zájmem pozorují.

16:22 Hoří auto městské policie. Nejprve oheň nechtěl přeskočit ze zapalovače na karosérii, když ale jeden z redaktorů Blesku pomohl obsahem své příruční termosky, alkohol udělal své. Odborník na pachy hlásí štiplavý dým ve vzduchu.

16:32 Boj získal statut sportovního utkání – dění na ulici totiž pozorují z okna obyvatelé města a celou akci hlasitě komentují. Podle transparentů mají navrch fanoušci extrémistů, zatímco policii fandí pouze hrstka skalních příznivců v tričkách Pomáhat a danit.

17:04 Část radikálů se snaží dobýt Janov od lesa. Přinesli si obrovské žebříky a katapulty, janovští je zatím z hradeb polévají horkou vodou z papiňáků a snaží se na nádvoří postavit vozovou hradbu z několika psů a kaluží vody. Policisté proti extrémistům použili vodní děla, ti se ale nehodlají vzdát a žádají o mýdlo.

17:50 S radikály vyjednává po telefonu antikonfliktní tým, bohužel neúspěšně, druhý policejní antikomunikační tým totiž spustil rušičku signálu. Nicméně demonstranti na svých požadavcích trvají: každému jedno mýdlo a Čechy Čečencům.

18:05 Z litvínovské al-kajdy se nenápadně stala skupinka deseti extrémistů, omladiny a asi patnácti nepříčetných důchodců. Policie přivolala posily.

18:22 Několik radikálů se zakopalo v lese a organizují gerilovou válku. Jednoho policistu se jim podařilo vylekat a v houštině dokonce vyplašili zajíce. Důchodci se nakonec dostali i sem a potomky Che Guevary rozprášili ihned poté, co zjistili, že jim pošlapali jejich oblíbená hříbková místa.

18:26 Litvínov není jediným místem, kde se podle novinářů rozpoutala třetí světová válka. Například v Kopřivnici uspořádala demonstraci asi padesátka maskovaných osob, zřejmě přívrženců krajní medicíny, neboť jako heslo dne si zvolili Obrna a nádor!

18:41 Konec akce. Český statický úřad hlásí 15 zadržených radikálů a 14 zraněných – sedm policistů, sedm extremistů, přičemž všechny mají na svědomí ozbrojené bojůvky českých důchodců. I přesto se ale nakonec Janov ubránil.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.