Babiš ke svému vydání: Estébácké praktiky. Vím, o čem mluvím.

Slavnostní stříhání pásky u Čapího hnízda

Policie vás podezírá z toho, že jste byl přímo organizátorem podvodu při čerpání dotace na Čapí hnízdo.
Ahoj, lidi. Nechápu to. 23. července jsem byl na policii výslechu a normálně jsme si povídali. Řekli mi, že jsem svědek.

Sundali vám během výslechu pouta?
Ne.

Jak to probíhalo?
Stál jsem tam u zdi s dalšími čtyřma chlapama a Kalousek za zrcadlem mě měl poznat.

Poznal vás?
Nakonec jo, ale napínal. Nebyl si jistý. Chodil kolem nás půl hodiny. Normálna fraška.

Manipuloval bratr vaší manželky Martin Herodes záměrně s akciemi?
Nelamipunoval. Ležely normálně na stole. To vám dosvědčí každý v naší rodině. Zeptejte se tety bratra od manželky bratra mojí manželky.

Nebylo by lepší, aby promluvil přímo pan Herodes?
On nemůže dost dobře mluvit. Chodí k logopedovi. A proč by měl on něco říkat? Ty anonymní akcie tam byly proto, abyste neotravovali moji rodinu. Dejte jí pokoj! (pláč)

Chtěl jste tím zakrýt vlastnickou strukturu Čapího hnízda, abyste dosáhl na 50 milionovou dotaci?
Vylučuji to. To je vylhané účelové obvinění jakých jsme na Stb bastlili dvacet do měsíce. Připadám si jak Milada Horáková. Už jsem napsal dopis na rozloučenou. Jágrovi jsem odkázal Agrofert.

Komu tedy patřily akcie v době, kdy se rozhodovalo o dotaci?
Farmu Čapí hnízdo vlastnili v rozhodné době mé dvě dospělé děti, bratr mojí manželky, její pes a morče. Další podíly patřily koním mé dcery a jednu akcii sežral osel.

Takže vylučujete podezření policie, že jste vše kolem Farmy Čapí hnízdo plánoval tak, abyste děním kolem akcií napomohl získání dotací?
Nezmysel! Já už si připadám jak Heydrich. Sedím v klidu v autě, nikoho neobtěžuju a vy do mě pálíte jak na střelnici. To byl kšeft mojí rodiny. Já jsem nikdy nechtěl být miliardář.

Ale v televizním dokumentu jste už před časem řekl, že to bylo od začátku vaše dítě…
Zas to překrucujete. V roce 2005 jsem byl s dětmi v ZOO. Koupili jsme párek v rohlíku, cukrovou vatu a čekali jsme v řadě na medvědy, že je tím nakrmíme. V tu chvíli mě napadlo, že bych mohl vybudovat farmu se zvířaty, kde bychom mohli krmit tuleně čokoládou bez řady. Tento záměr sice ekonomicky ani lidsky nevycházel, ale celé rodině se líbil.

Tak proč anonymní akcie?
Anonymní akcie jsem použil kvůli ochraně svých dětí. Je to to nejdražší, co mám. Odborný znalec vypracoval posudek na moji rodinu a v případě odprodeje ji ohodnotil na 49 miliónů. To musí pochopit každý akcionář.

Jak to probíhalo dál?
Úplně transparentně. V roce 2007 jsme založili společnost Farma Čapí hnízdo a akcie z Agrofertu jsme na tajné valné hromadě anonymně převedli na rodinu. Zápis z valné hromady jsme ztratili. Žádný audit ani kontrola nenaznačily, že by to byl podvod. Prostě jsme zase jednou odvedli dobrou práci.

Jak budete reagovat na zprávu k žádosti o vydání vás a pana Faltýnka?
Hystericky. Uděláme pár rozčilených rozhovorů do Mladé fronty a lidem to nakonec vysvětlíme. Deset let stará kauza má ovlivnit budoucnost této země? To je k smíchu (pláč)

Sněmovní výbor si vás pozval, aby si poslechl, jaké kroky jste dělal kolem kauzy Čapí hnízdo.
Zase to překrucujete. Já jsem pozval Sněmovní výbor na Čapí hnízdo, aby si poslechl Kroky Michala Davida.

Necháte se nakonec vydat policii?
Polorozpadlý statek jsem s pomocí vašich peněz přebudoval na krásnou farmu, která přináší radost celé mojí rodině. Za to mám být potrestaný. To je k pláči (smích)

2 Komentáře

  1. Jsem rád, že jste zpět autore:-)

    Článek super, akorát že vývoj kauzy překonává dokonce i Vaši fantazii:-))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.