Autorizovaní po roce

Ani po roce si hlavní účastníci sporu Česká televize vs. nepřátelé svobody slova nepodají ani jednu končetinu. Jak dopadla vítězná strana je jasné z každodenního vysílání této veřejnoprávní instituce. Ovšem co asi dělají hlavní aktéři druhé strany?

Dušica Zimová – její hlas vlídně promlouval k hluchoněmým posluchačům Českého rozhlasu, pro které každý týden připravovala technický pořad Stereo a hifi novinky. Svou tváří později provázela pořady na TV Prima a v České televizi. Až předloni na Štěpána se v ČT přidala na nesprávnou stranu sporu a stejně jako tomuto svatému mučedníkovi se i jí sesypala slibná kariéra jako domeček z prošlých benzínových karet. Na rozdíl od tohoto světce však dopadla o něco lépe. Vzbouřenci se s ní v lednu rozloučili a dokonce i plánované odpolední kamenování bylo změněno na mírnější nevyplacení slíbené mzdy. Dnes píše články na internetové stránky bývalé členky Rady ČT Jany Dědečkové. Web www.naobezitushumorem. cz sice nepatří zrovna mezi nejčtenější servery, ale své tři čtenáře za měsíc si udržuje.

Antonín Zelenka – i jeho hlas bývalo léta slyšet ve vysílání Radiožurnálu. Posluchači dodnes vzpomínají na jeho krásná a citově zabarvená hlášení: “Bylo deset hodin, hm. Teda před chvilkou. No vlastně už je skoro dvanáct.” Do týmu ho pozval Jiří Hodač ještě jako šéf zpravodajství. Během krize pak dostal na starosti rozhovory s osobnostmi české politiky, kterých se vyptával, bůhví proč, především na přesný čas. Na konci stávky dostal férově na vybranou: buď dobrovolně opustí své místo, nebo uvidí. V současné době mu existenčně vypomáhá poslanec ČSSD Karel Machovec, který mu na úrazovku nosí zavařeniny a vánočky. Ve své profesi má dnes stejnou možnost se uplatnit, jako dobrý komik v zábavném pořadu TV Nova – minimální.

Jana Bobošíková – je zatím živým důkazem, že ne každý, kdo měl během stávky cokoliv společného s Jiřím Hodačem, třeba i jen křestní jméno, je v této republice do smrti odepsaný. Když musela ukončit své zpravodajství, stávka ještě měsíc vesele pokračovala. Společně s Věrou Valterovou a dvěma osvětlovači se manažersky snažila odvrátit porážku. Pak ale nastoupil Balvín a žerty šly stranou. Ze stánků kolem ČT okamžitě zmizeli umělohmotní Hodačové a plyšové Bobošíkové a bývalá ředitelka zpravodajství dostala od nového lákavou nabídku dělat v novém stodílném životopisném seriálu o Janu Rumlovi klapku. Z nepochopitelných důvodů se jí tato práce nelíbila a když nakonec odmítla i nabídku z televizního bufetu, musela nadobro z ČT odejít. Asi půl roku pracovala na svém internetovém magazínu interview21, kde jí poskytovaly rozhovory zajímavé osobnosti z její ulice. O práci v médiích už ani neusilovala a proto byla velmi překvapená, když si ji do svého týmu přizval ředitel TV Nova Vladimír Železný. Nejprve jí nabídl místo moderátora pořadu Rady ptáka Loskutáka, ale po vzájemné domluvě se raději shodli na Sedmičce.

Jiří Hodač – bývalý ředitel ČT dopadl asi nejhůř. Dodnes není zcela zřejmé, čím se vzbouřencům znelíbil. Obecně se předpokládá, že to bylo především kvůli jeho lakotě a škudlilství. “Ten chlap byl úplný magor. On si pořídil spořič obrazovky dokonce i na akvárium,” popisuje své zkušenosti s ním jeden z jeho odpůrců. Na rozdíl od současného ředitele Balvína, nechtěl schodkový rozpočet a nehodlal i nadále trpět vysílání přenosových vozů k třívteřinovým rozhovorům se sousedem zavražděného. Po odchodu z televize a po krátké hospitalizaci odcestoval z České republiky, nechal si narůst vlasy, vousy, začal se jinak oblékat, změnil si jméno a v současné době pracuje pro televizi Al Džazíra jako dvojník – kaskadér. Podle motáků, které posílá domů, je to prý o moc klidnější a zábavnější práce.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.