30 případů prezidenta Zemana: Ukradený metál

Dalajláma na návštěvě v Praze

12. října
– Dobrý den, tady Forejt, neruším? Odpočíváte po snídani?
– Tady jsou tři hodiny ráno.
– To jsem netušil. Jak je to možné?
– Nemůžete zavolat později?
– Bohužel nemůžu, přijede zájezd z Osvětiman, musím se jim celý den věnovat.
– A co potřebujete?
– Volám od pana prezidenta Zemana. Chtěl by vám udělit státní vyznamenání za celoživotní dílo, přínos státu, blá blá blá a tak dále. Můžete přijet 28. do Prahy a vyznamenání převzít?
– Pokud je to jisté?
– Je to na tuti.
– Tak to rád přijedu.
– Víte, já možná taky jednou dostanu vyznamenání.
– Co mám s sebou přivézt?
– My nic nepotřebujeme. Snad jen nějaké bílé zboží? Stačí sáček, na vyzkoušení. Vás prohledávat nebudou.
– Nerozumím.
– Tak nic. Čekáme vás tedy 28. října na Hradě. Přeji nádherné dopoledne. Taky u vás prší?

18. října
V Praze se setkal ministr kultury Herman s tibetským duchovním Dalajlámou a společně pozdravili shromáždění na Hradčanském náměstí. Hrad se snažil toto setkání překazit hasičským cvičením, bohužel hasiči se přidali k ostatním lidem a nechali si od Dalajlámy posvětit hasičský prapor. Hrad na toto setkání reagoval opatrně, nejprve prostřednictvím twitteru mluvčího Ovčáčka: „Je smutné, když se dva nezodpovědní pseudopolitici drží za ruce jako dvě buzny.“ Později Hrad zveřejnil krátkou omluvnou zprávičkou, podepsanou čtyřmi nejvyššími ústavními činiteli, kterou na čínské velvyslanectví osobně doručil Lubomír Zaorálek v masce krtečka.

Jako nejvyšší ústavní činitelé České republiky, chceme společně zdůraznit, že naše země plně uznává celistvost Čínské lidové republiky, včetně Tibetu, Taiwanu, Japonska a dalších států, na které si váš úžasný stát dělá či dělal nárok. Přátelství na věčné časy jsme se Sovětským svazem budovali čtyřicet let. Teď chceme pokračovat s vámi. Považovali bychom za nešťastné, kdyby osobní aktivity některých českých politiků tento plán pokazily. Zatím bohužel nemáme zákonné prostředky, jak těmto aktivitám zabránit, ale i v těchto oblastech se chceme učit od vás.
S bezmeznou úctou na kolenou
Miloš Zeman, Milan Štěch, Jan Hamáček, Bohuslav Sobotka

Zprávu na vyslanectví převzala vrátná a Zaorálkovu snahu odměnila cukříkem.

19. října
Den po tomto setkání mizí jméno Jiřího Bradyho ze seznamu oceněných. Upozornil na to premiér Bohuslav Sobotka: „Podepisoval jsem ten seznam. Bylo to podle abecedy a nad arcibiskupem Dukou bylo vyzmizíkované jedno jméno. Ovčáček tvrdil, že je to arcibiskupova svatozář.

20. října
Hradní protokolář Forejt zaslal ministrovi SMS, ve které ho informuje, že jeho strýc Brady ocenění nedostane. Ministr zprávu zveřejnil: „HEY BRO, TEN METAL LETOS PADA. JEDEME Z KOPCE. OU JEE. NA SVETE JE KRASNE.“

21. října
Ministr Herman ve veřejnoprávní televizi uvedl, že ocenění navrhl přímo prezident, včetně podmínky, že se jako ministr nesmí sejít s Dalajlámou, papežem ani s patriarchou Kirillem. Což dodržel, protože jeho setkání s Dalajlámou bylo čistě soukromé. Hrad prostřednictvím Parlamentních listů odpověděl, že ocenění na prezidentovi vyškemral sám Herman a slíbil, že už se nikdy v životě nesejde s žádným náboženským činitelem.

22. října
Babiš, Jurečka a Sobotka potvrzují Hermanovu verzi. Ovčáčkovu verzi potvrzuje opět Ovčáček. Vzniká další seznam, tentokrát lidí, kteří nedorazí na slavnostní předávání vyznamenání.

25. října
Ovčáček s Forejtem svolali na Hrad tiskovou konferenci, kterou avizovali, co se týká faktů, jako průlomovou. Nicméně Mluvčí hradu pouze zopakoval, že poslední seznam, na kterém Bradyho jméno viděl, byl seznam k deportaci a s oceněním se proto tedy nepočítá. „Ano, pan Brady byl sice v koncentráku, ale přiznejme si, jeho zásluhou to nebylo. A zazpívat Drákulu v muzikálu by asi taky nezvládl.

Protokolář poté Forejt prohlásil, že z něj nikdo nedostane ani slovo, protože mu mluvení připadá přízemní a bylo by lepší, kdyby se všichni naladili na jeho alfa vlny a mohli spolu sdílet pocit absolutní vyváženosti. Načež přepadl přes pultík.

28. října pan Brady vyznamenání samozřejmě nedostal.

2 Komentáře

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.