30 případů prezidenta Zemana – Mnichov č.2

Jeden se nakonec našel

Bouři nevole, výkřiky a epileptické záchvaty vyvolal poslední projev prezidenta Zemana před parlamentem Rady Evropy. Na pomoc si vzal slova bývalého německého prezidenta Joachima Gaucka o válce v Evropě, která nikdy neřekl. Podle Zemana je jediný způsob, jak zabránit této nehrozící válce, obětovat Rusku Krym, část Ukrajiny, část Gruzie, komplet Bělorusko a Finsko. Tyto státy by měly své území odevzdat v klidu, bez ničení jakýchkoliv zařízení. Další státy by měly následovat jejich příkladu dobrovolně se připojit k Ruské federaci, přičemž jako příklad použil Českou republiku.

Po tomto prohlášení evropští poslanci začali zvědavě pokukovat po sále, odkud přijde Zemanův plán podpořit Chamberlain s Daladierem. Nicméně zástupci Anglie i Francie se tentokrát odmítli zúčastnit dalšího mírotvorného jednání a tak zůstal Zeman se svými plány v křesílku sám. V další části projevu proto navrhl určité kompenzace ze strany Ruska Ukrajině, například ve formě náhradních dílů na žigulíky nebo volných vstupenek na hokej. To už se Zemanovi odpůrci v sále spojili v jednu mexickou vlnu a novináři měli žně.

Jako první zareagoval na Zemanův projev ukrajinský ministr zahraničí. S výkřikem „Je to Antihavel“ přiskočil k jeho křesílku a začal Zemana kropit svěcenou vodou. Sykot ani pára se neobjevily, nicméně zničující vliv to na českého prezidenta mělo, neboť mu zvlhly cigarety. „Co byste chtěl od Hitlera za Sudety, kdybyste byl v té době prezidentem?“ ptal se emotivně Zemana ukrajinský poslanec Holub. „S panem Hitlerem bychom se určitě domluvili ke vzájemné spokojenosti. Třeba na dodávkách kvalitního německého másla za příznivé ceny,“ odpověděl Zeman a několika poslancům začala téct krev z uší. Diplomata Lubkivského pro změnu zajímalo, kolik by si od Rusů nechal zaplatit za Prahu či za Karlovy Vary. Ani tato otázka prezidenta Zemana nezaskočila. „Ruský návrh mám na stole, ještě čekáme na nabídku z Číny. Pak se teprve rozhodneme.

Což už vyvolalo rozhořčené reakce českých politiků.

Zpráva o Zemanově projevu zastihla ministra zahraničí při obědě. Během převozu do nemocnice ještě stihl jeho slova odsoudit, načež upadl do milosrdného kómatu. Premiér Sobotka si Zemanův projev pustil třikrát, potom si vyčistil brýle a pustil si jej znova. Pak si vypláchl uši, umyl hlavu a učesal se. Projev si pak pustil ještě dvakrát a poté požádal ministra vnitra, aby ho střelil do hlavy. Miroslav Kalousek prohlásil, že by se vůbec nedivil, kdyby Zemana někdo zažaloval. Načež Zemana zažaloval.

Jednotliví ministři se pak vyjádřili dle svých odborností. Podle ministra zdravotnictví trpí Zeman dlouhodobě rakovinou svědomí, ministr životního prostředí ho přirovnal ke kůrovcové kalamitě v brazilském pralese a ministr obrany soudí, že je to poručík Troník ve výslužbě. Jediný ministr financí tuto záležitost nekomentoval, protože na to prý nemá. Překvapivě nejsmířlivěji reagoval ministr kultury Herman, který Zemanův projev zařadil někam mezi tvorbu Zdeňka Trošky a Leni Riefenstahlové.

2 Komentáře

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.