Domácí
Vložil Petr Tomšů 23. 11. 2006

Od prvního ledna se budou muset diváci rozhodovat, zda v sedm večer dají přednost 1. zprávám na Primě, Událostem na ČT1 nebo lehkému kómatu po mozkové obrně. A také jestli o půl osmé přepnout na Televizní noviny na Nově nebo skočit pod vlak. Veřejnoprávní televize chce totiž svým zpravodajstvím bojovat o diváky, kteří v té době sledují komerční televize a neplní tak svou základní koncesionářskou povinnost – sledovat reklamní spoty zásadně a pouze na České televizi. A stejně jako nedávno Prima i Nova napřesrok také ČT zprávy prodlouží a upraví tak, aby pomohla od diváků televizi Prima, konkrétně jejímu publicistickému pořadu Extra.

Nejtěžším úkolem nových změn bude boj o diváky šmátrajících po ovladači kolem půl osmé. Proti nejsledovanějším Televizním novinám na Nově hodlá Česká televize nasadit těžkou tonáž – Večerníček. „V žádném případě si nechceme brát děti jako rukojmí a s jejich pomocí odebrat televizi Nova co nejvíce diváků. Klidně se můžete dívat na novácké zprávy a nechat přitom plakat svoje potomky v kuchyni. V tom případě ale počítejte s tím, že jste krkavčí rodiče a Černé ovce si vás v nějakém z následujících pokračování vychutnají,“ vysvětlil stanovisko ČT její mluvčí Martin Krafl.

Už příští týden má začít na programech ČT kampaň, která bude diváky informovat právě o přesunutí zpráv a hlavních reklamních bloků na devatenáctou hodinu. Večerní Události tak budou včetně předpovědi počasí, Branek, bodů, vteřin, tří Teleshopingů a dvanácti reklam na patnáct nových desek Evy a Vaška trvat více než čtyři hodiny. Emotivní upoutávka bude také upozorňovat na zrušení Večerníčku v případě, že tyto změny nepřinesou České televizi dostatek financí. Večerníčkovu bílou rakev, na kterou Mach se Šebestovou položí papírovou čepici vyrobenou za časopisu Ano, ponese celá třetí B, zatímco v pozadí se budou pochechtávat Horáček s Pažoutem oblečení v trikách Novy a Primy.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr 4.67 z 5)
Načítám ... Načítám ...
4,710 přečtení

8 komentářů k “Změny na ČT1”

 1. c4llix napsal:

  božskej sloh

 2. Michalek napsal:

  vecernickovu bilou rakev ponese cela 3.B no ja padam :D:D:D

 3. Cristall napsal:

  mazec :-D

 4. Ydiot napsal:

  Dlouho jsem chtěl napsat, že to je úúúžasnej článek, ale ohlodal jsem se k tomu až teď.

 5. ema napsal:

  nmebude večerniček?? tAK TO JE BLBY SE NEBUDU DIVAT NA JEDNIČKU

 6. ema napsal:

  POMOC OD SESTRY TA SE DIVAT TAKY NEBUDE

 7. ema napsal:

  JINAK SE TO ŘEKNE!!

 8. Modrý smrad napsal:

  zakomplexovanost modrých sraček z Paroubka je k smíchu.

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]