Domácí
Vložil Petr Tomšů 21. 2. 2006

Bývalý předseda vády a žhavý kandidát na Nobelovu cenu za literaturu Miloš Zeman chce pomoci premiéru Jiřímu Paroubkovi v předvolební kampani. „Vyjedeme mezi lidi s dnes už legendárním autobusem Zemák. Ano, bude to ten samý Zemák, který nám v roce 1998 pomohl vyhrát volby. Už jsme ho objevili a je v celkem slušném stavu. Akorát z něj budeme muset sundat tu pětimetrovou samolepku Čtyřkoalice na věčné časy!“ usmál se Zeman a zároveň přivítal premiéra, který jel náhodou kolem.

Domluvili jsme se tady s Milošem, že rozjedeme náročnou celoevropskou volební kampaň, hlavně tady, na Ústecku. A zrovna podotýkám pro zde přítomné novinářské hnidy a kýble žumpy, že o prezidentské kandidatuře našeho expremiéra nepadlo ani slovo,“ vyzkoušel si Paroubek několik frází ze Zemanovy konverzace pro starší a pokročilé politiky. „O tomto tématu budeme hovořit, až přijde čas. A to říkám i přesto, že vím, že mediální mrdky jako vy, se na to budou ptát pořád dokola, dokola a dokola,“ rozzářil se premiér Paroubek pod Zemanovým obdivným pohledem.

Poté došlo na předávání dárků. Volební lídr ČSSD Paroubek předal Zemanovi dárek v úhledně zabaleném balíčku. Na Zemanův, zda jde o něco těkavého, odpověděl, že je to slabé slovo. „A hlavně se z toho nepoblij,“ dodal. Zeman naopak premiérovi věnoval kousek nedojedené jitrnice od rána, okoralý chléb a tři sta výtisků jeho nové knihy Jak jsem zachránil sociální demokracii od Špidlovců a Grossovců. Zeman potom svého hosta doprovodil ke služebnímu autu. Bylo kluzko a tak se drželi za ruce. U auta si dali pusu. „Pozdravuj tu svoji,“ vzkázal Zeman pozdrav Paroubkové ženě. „A ty tu svoji, jestli teda za tebou ještě jezdí,“ plácl sebou na zem premiér a ráně tak ukončil první oficiální předvolební tah.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr 4.33 z 5)
Načítám ... Načítám ...
4,730 přečtení

12 komentářů k “Zemák znovu vyrazí”

 1. Chose napsal:

  Tak další zprávička, z nepřeberné kapsy humoru nazývané STRACH.CZ … některé fráze by se měly tesat, třeba „A hlavně se z toho nepoblij,“ dodal. :-)

 2. Copatej napsal:

  Naopak. Tahle zprávička je špatná. Totiž není vtipná a nezachrání to ani vulgární hláška. Když to srovnám například se zprávičkou o Pinďolínu (http://strac­h.cz/?p=359), pak je to nebe a dudy.
  Tím ale nechci autora vyhnat se špagátem na půdu. Jen by se mi líbilo, kdyby se Strach vrátil k tomu druhu druhu zpráv, které ironií, sarkasmes a uváděním vtipně absurdních souvislostí způsobuje pracovní neschopnost. Nechci zprávy, kde si jen řeknu: hm, byly lepší. Čiže hodně zdaru.

 3. mph1 napsal:

  Bohuzel, situace v nasi politice je takova, ze kdyby se to napsalo jinak, mirneji, mohlo by to vypadat jako z CTK. Nevis, jestli se smat nebo brecet – no a tohle ma holt bliz k tomu placi.

 4. Jabberwocky napsal:

  Mně to přijde dobré. Trochu ostřejší, ale dobré.

 5. viktor napsal:

  Smal jsem se a stydim se za to. No vlastne nestydim. Velmi dobre.

 6. Anonymní napsal:

  Tak si to Copatej piš sám.

 7. jirka napsal:

  Zřejmě nikdo ze zde přispívajících nečte Reflex, kde se o „mediální mrdku“ nedávno soutěžilo.

 8. Copatej napsal:

  Ale o to přeci nejde, abych si to psal sám. Jen si myslím, že „A hlavně se z toho nepoblij,“ se nedá tesat a že Tomšů umí být celkově brilantnější.

 9. pRst napsal:

  tohle je nejhorší článek na vosanajazyku.com !!! ;D

  ale „žhavý kandidát na Nobelovu cenu za literaturu Miloš Zeman“ mě fakt rozesmál :D

 10. Rosťafarián napsal:

  „celoevropská kampaň, obzvláště na ústecku …“ ..není to vykradenej cimrman?:-)
  ale čtyřkoalice na věčné časy je podařená hláška:-)

 11. karloss napsal:

  Super článek! slovní spojení „mediální mrdky“ je podle mě vtipně převzato z „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit ?“…
  a k Zemanovi se to hodí !

 12. Mek napsal:

  2 Copatej: Replika „A hlavně se z toho nepoblij“ se tesat dá, protože vychází z Paroubkem skutečně pronesené věty „A hlavně to nerozbij“ :-))

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]