Domácí
Vložil Petr Tomšů 17. 3. 2009

Kuchtová Minulý týden Strana Zelených exkomunikovala ze svého ultras jádra několik svých členů. Vedení jim poděkovalo za jejich destruktivní snahu rozložit stranu zevnitř a popřálo jim vše špatné v tomto i v příštím životě. Toto rozhodnutí padlo na základě osmi set stránkové publikace vydané Martinem Bursíkem na vlastní náklady. Kniha s názvem „Jak rozštěpit stranu aneb Kuchtová a Zubová jsou horší než reaktor“ obsahuje kompletní životopis všech buřičů a mimo jiné popisuje také anabázi, kterou byla nucena podstoupit Strana zelených při loňské volbě prezidenta, kdy se na Hrad nedostavila poslankyně Zubová, čímž prakticky podpořila zvolení odpůrce přírody No.1 Václava Klause. Zde poskytujeme k nahlédnutí nejdůležitější pasáže.

8:50
Z mobilu Olgy Zubové je odeslána zpráva oznamující, že se poslankyně pro nemoc nedostaví k volbě prezidenta. Od té chvíle je Zubová nedostupná, telefony nebere, neodpovídá ani na běžný telegrafní přístroj a taktéž schválně ignoruje Bursíkovy pokusy o telepatické spojení.

9:05
Vedení strany se podařilo spojit s manželem Olgy Zubové. Ten nejprve zapírá, že žádnou manželku nezná, později váhavě připouští, že Olgu párkrát v životě viděl. Po dvou minutách ovšem telefon zmateně pokládá se slovy: „Jmenuji se Maximus Decimus Zubov, generál vojsk věrných pravému císaři Jakubovi Aureliovi Patočkovi. Zabili jste mi syna i ženu, ale já se pomstím teď nebo v příštím životě!

13:21
Pavel Bém v rádiu Česko upřesňuje: „Nebudeme párovat poslankyni Zelených Zubovou, to je absurdní. Chtěli byste po Hitlerovi, aby při jednání v Mnichově vypároval Beneše?

14:30
Z Prahy vyjíždí delegace Strany zelených v čele s Džamilou Stehlíkovou, která má za úkol zjistit v místě bydliště Olgy Zubové, proč se její manžel vydává za gladiátora. Jako dopravní prostředek si zvolili starou stodvacítku předělanou postupně z benzínu na plyn, na kompost, na řepku olejku a v poslední fázi na řepku a hodně přemlouvání a pevné vůle.

14:31
Řepkový olej s pevnou vůlí došel ještě v prostorách garáží, do kterých, po výzvě vyděšeného hlídače, přijely i dva vozy záchranného hasičského sboru. Zatímco se Džamila Stehlíková snažila hasičům lámanou češtinou vysvětlit, že hustý kouř a plameny v motoru jsou vlastnost a nikoliv porucha jejího vozu, její kolegové znárodnili Bursíkovo volvo na fritovací olej a v kouřové cloně zmizeli z garáží, směr Kutná Hora.

14:45
Kateřina Jacques posílá Olze Zubové následující zprávu: „Oli, jede za tebou Džamila. Pokud ti to tvůj stav dovolí, poskytni jí první pomoc a dej jí nějaký olej z friťáku. Držím palce, Kateřina.

15:00
Kateřina Jacques se rozepsala a posílá další zprávu, tentokrát Daně Kuchtové: „Mitas teet äijä Olga? Lähde vittu netäämu ovelta.“ Odpověď přichází vzápětí: „Káťo, zase tam máš finštinu. Komunikace zelených vázne i bez ní. Co je s Olgou, to nevím.

15:29
Rádio Česko oznamuje, že Olga Zubová právě přijela na Hrad a hodlá se ucházet o kandidaturu římského císaře. Posléze se ukázalo, že nejde o poslankyni Zubovou, ale o jejího manžela, gladiátora Zubova. O pár minut později se vše vysvětlilo úplně. Z rodiny Zubových nepřijel nikdo, to jen opět u některých novinářů zapracovalo známé „přání je otcem myšlenky.“

15:45
Slupina v čele s Džamilou Stehlíkovou dorazila i přes mohutný odpor místních dobrovolných hasičů k bydlišti Olgy Zubové. Na zvonění ani na kopání do dveří nikdo nereaguje. Na místo dorazila i Dana Kuchtová, která upozornila na pohybující se záclonku v okně vedlejšího domu. Po krátké poradě úzkého grémia se straník Hromada rozhodl prověřit podezřelé okno dlažební kostkou. Akce nebyla úspěšná, kostka se odrazila od sousedovy hlavy, načež Kuchtová si okamžitě vzpomněla na rekreační chatu Olgy Zubových a celá výprava se urychleně přesunula novým směrem.

16:05
Početná delegace přijíždí v oblacích štiplavého kouře na chatu manželů Zubových. Na místě Kuchtová objevila pouze jakési zvíře v pasti na bobry, kterou si Zubová před chatou instalovala. Zraněného živočicha s určitostí identifikovala jako ježka západního a okamžitě navrhla jeho převoz do nemocnice na ARO. Její kolega Hromada měl za to, že jde o srnu kříženou s Křemílkem a navrhoval její trápení prodloužit dlažební kostkou. Stehlíková jako jediná poznala jezevčíka Olgy Zubové a rozhodla se pro návrat do Kutné Hory, kde mají Zubovi ještě svou galerii. Hromada s lítostí souhlasil.

16:25
Výprava stojí zaražená před galerií. Rádi by zjistili, zda se uvnitř Olga nachází, ale dvacet korun za lístek se jim zdá hodně. Vzápětí dostávají zprávu, že Olga Zubová právě vystoupila v televizi. Na základě popisu budovy v pozadí se Hromada domnívá, že jde o buď o známou operu v Sydney nebo o Džoserovu stupňovitou pyramidu v Sakkáře. Po chvilce dohadování se rozhodnou vrátit na pozemek chaty a zjistit, zda šlo opravdu o jezevčíka.

16:45
Zájezd Zelených dotlačil Bursíkovo Volvo na místo posledního odpočinku – před chatu manželů Zubových. Na pozemku nachází pouze dělník opékající nad ohněm cosi, co vydává za králíka s obojkem. Jezevčík ani Olga na místě nejsou.

17:00
Po cestě zpět se Džamila Stehlíková stavuje v nemocnici zjistit, zda se tam Olga nenachází. Lékaři, nadšeni ze zdevastované výpravy, zkasírovali od každého 30 korun ještě na vrátnici, nicméně dovnitř je pro nadstav pacientů nepustili. Hromada oponuje, že za dvacet korun se do galerie mohli aspoň podívat. Kolemjdoucí zubař mu během remcání obratně vytrhnul stoličku a vyinkasoval dalších 30 korun za recept na ibuprofen proti bolesti. To byla poslední rána a delegace se vrací zpět do Prahy.

19:00
Výpravu před Hradem nadšeně vítá Zdeněk Škromach, který si ji zvěčňuje svým legendárním fotoaparátem bez baterek.

 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (62 hlasů, průměr 4.84 z 5)
Načítám ... Načítám ...
4,016 přečtení

11 komentářů k “Zelená anabáze”

 1. petrph napsal:

  "lékaři zkasírovali od každého 30 korun ještě na vrátnici, nicméně dovnitř je pro nadstav pacientů nepustili'–
  Proboha, jako ze života…

 2. Honza M. napsal:

  Chtěli byste po Hitlerovi, aby při jednání v Mnichově vypároval Beneše? :-D

 3. Viktor napsal:

  hustý kouř a plameny v motoru jsou vlastnost a nikoliv porucha!!!

 4. kukinka napsal:

  Mitas teet äijä Olga? Lähde vittu netäämu ovelta. :-D :-D :-D

 5. Petr Tomšů nasrat! Ne, pardon. Na hrad!

 6. Michal Smrž napsal:

  „Na základě popisu budovy v pozadí se Hromada domnívá, že jde o buď o známou operu v Sydney nebo o Džoserovu stupňovitou pyramidu v Sakkáře“
  Petře, vy mne jednou zabijete :-))

 7. bobo napsal:

  neodpovídá ani na běžný telegrafní přístroj a taktéž schválně ignoruje Bursíkovy pokusy o telepatické spojení :o)))

  jeden z nejluxusnejsich clanku v posledni dobe.

 8. app napsal:

  To je Burj Al Tomšů – sedmihvězdičkový článek!

  Díky, finština mne dostala, jdu si vyměnit pemprs :-D

 9. Jiřik napsal:

  Prřdlajs sedmihvězdičkový, sedmnástihvěz­dičkový článek! SUPER SUPER SUPER!!! :-)
  Hlavně to „máš tam zase finštinu, komunikace Zelených vázne i bez ní“ :-D :-D

 10. michalek napsal:

  super super super masakr :) luxusní

 11. Eddard napsal:

  Fakt bomba, smeju se jak malej kluk, gratulace, jen tak dal!:D

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]