Domácí
Vložil Petr Tomšů 23. 2. 2006

Populární řetězec supermarketů Hypernova, jehož poslední dvě akce – Zelené maso = zdravé maso a Nebuďme malicherní u datumu spotřeby – vydělaly státu na drobných pokutách několik miliónů, přišel na trh s novým tahákem. Ve svých pobočkách v Brně, Vyškově a Pekingu nabízí balenou minerální vodu, která má lidi chránit proti nákaze ptačí chřipky. „Ano, mají to tam v regále hned vedle špekáčků proti rakovině,“ potvrzuje skutečnost jeden z důchodců stojící od brzkých ranních hodin ve frontě mandarinky proti nízkému důchodu. A spokojeně dodává: „Vidíte, už si ji kupuju týden a nic, žádná chřipka. Přepírám si v ní i tepláky.“

Takové známky nadšení však již nevykazuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. „Nápoj Fromin Aktinum má na etiketě nápis, že je prevencí proti ptačí chřipce a nemoci šílených krav. To je pochopitelně nesmysl. Jedinou účinnou prevencí proti chřipce je očkování proti konkrétnímu viru. A proti nemoci šílených krav pomáhá, podle mých zkušeností, jedině snad takový ten mléčný nápoj z Kauflandu,“ řekla ekonomickému deníku Aha! hlavní epidemioložka brněnské hygienické stanice Renata Vaverková.

Hlavní hygienik České republiky a externí poradce společnosti Makro Michael Vít si myslí, že výrobce vsadil na klamavou reklamu, aby zvýšil odbyt: „To by se v Makru nestalo. Tamní kyselka AntiHIV skutečně funguje.“ Etiketa se nelíbí ani státní inspekci. „Ty polepky se budou muset sundat a celý obsah balení se spálí. Zajdeme se na to podívat,“ přikázali Hypernově úředníci.

Firma Aquamat, která vodu vyrábí, se ovšem nechce vzdát tak lehce. Podle jejího manažera Ivana Novotného mají v rukou dokumenty, které tvrzení na etiketě dokazují. „Vidíte? Tady dole v rohu! Nápoj je prevencí proti jakékoliv nemoci virového původu. Opravte mě, jestli se mýlím, ale není chřipka náhodou virového původu? Děkuji, nemám dalších otázek, papír je váš,“ hraje si Novotný na Matlocka. Po chvíli však kapituluje a připouští, že na nových obalech se již toto moudro neobjeví.

Zklamaný je z toho i tiskový mluvčí Aquamatu Roman Bajčan. „Ochraný nápoj Fromin Aktimun obsahuje kromě čisté pramenité vody, balené za svítání u studánky v jizerských horách sličnou děvou, a pravého nefalšovaného vitamínu C také naše staré dobré nukleotidy, které jsou klinicky testovaným preparátem posilující imunitu a zvyšující odolnost vašeho křehkého organismu proti zákeřným virům,“ popsal svůj výrobek Bajčan. Na to už musela reagovat epidemioložka Vaverková: „Myslím, že stejného efektu dosáhnu i se slepičí polévkou.“
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (8 hlasů, průměr 4.75 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,904 přečtení

15 komentářů k “Zdravá voda z Hypernovy”

 1. mph1 napsal:

  Opravdu dobre – „Přepírám si v ní i tepláky“, AntiHIV nebo Kaufland, ekonomicky denik Aha! A to paleni obsahu… THUMBS UP!
  Jen doufam, ze se tim nevystrilely napady na mnoho dni dopredu!

 2. Ondra Matula napsal:

  „čistá pramenitá voda, balená za svítání u studánky v jizerských horách sličnou děvou“ – už dlouho jsem se u počítače nesmál nahlas. Je to skvělé a rád bych vzkázal mph1ovi (nebo mph1ě), že jeho/její doufání mi přijde trochu neomalené. Tedy pokud autora strachu neplatíš, aby ve dne v noci ohryzával klávesnici a vymýšlel pro tebe ten nejvytříbeněj­ší humor.

 3. mamed napsal:

  Kšiltovku dolů :)

 4. viktor napsal:

  Mandarinky!

 5. jw napsal:

  „… celý obsah balení se spálí. Zajdeme se na to podívat,“ přikázali Hypernově úředníci.

  super, na to bych se zašel podívat taky :-D

 6. mph1 napsal:

  To Ondra Matula: Ach jo. Nejsou tyhle stranky trochu o nadsazce? Podle mne to znamenalo, ze je to FAKT FAKT DOBRE!

 7. Malcolm napsal:

  Pobocky v Brne, Vyskove a Pekingu…lol
  Tak tohle je vazne supr

 8. karloss napsal:

  LOL :-)))

  Nádhera !!!

 9. kubrt napsal:

  supeeeer :-)

 10. El Diablo napsal:

  …Se slepičí polévkou? Ale jedině nakaženou H5N1! Homeopatikum nové generace! :)))

 11. kxv napsal:

  zelene maso = zdrave maso je fakt podarena marketingova akce, hypernove zdar…

 12. Malpa napsal:

  Tyhle články snad nemůže vymyslet nikdo střízlivej:-)

 13. Cristall napsal:

  Kdo to kupuje? ;-O

 14. Tube napsal:

  Já v tom blázinci pracuju, ale pobavil mě ten článek. To jo…

 15. anonym napsal:

  Ve Vyškově, jo? A já si říkám, že tady máme hodně řidičů s nálepkou „RAPL“!

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]