Domácí
Vložil Petr Tomšů 14. 1. 2003

České úřady o víkendu překazily úmysl pravicových extremistů projít s hořícími vánočními stromečky ulicemi bývalého Židovského Města. Pochod si nazvali “Připomínka obětí holocaustu” a chtěli jím vzdát hold všem lidem, co holocaust nepřežili. V podání mladých a nadějných neonacistů však nejde v žádném případě o nějaké milióny umučených Židů, ale pouze o dva spravedlivé esesmany, kteří zahynuli při doprovázení vlaku s rekreanty židovského původu do zimního turistického střediska Osvětim. Jedné rodině s malými dětmi půjčili své už tak skrovné oblečení a během následující jízdy překrásnou polskou krajinou hrdě a tiše umrzli.

I přes přísný zákaz jejich rodičů a přátel školy se vydaly zhruba tři desítky maskovaných mladíků na pochod. V chlebníku sice účastníci pochodu měli svačinu a termovku s čajem, nicméně policejní dohled je i tak nemínil pustit ze zřetele a sem tam padla i nějaká ta dobře míněná rada gumovým pendrekem. To mladíky jen probralo a navzájem se začali povzbuzovat hesly “Nic než nádor”, “Ať žije Eichmann” či “Čechy Čečencům”. Z pozdálí průvod pozorovala také netrpělivě přešlapující jednotka dobrovolných hasičů z Tučap, která se na tuto událost vyzbrojila starými dekami a jednou PET lahví Dobré vody. Také oni přišli nakonec zkrátka.

Jak rychle ale pochoďák začal, tak rychle i skončil. Organizátoři totiž zjistili, že na Maiselově ulici na ně čeká v cíli několikanásobný počet jejich nepřátel. Kromě pár židovských rodin přišli i zástupci Anarchistického klubu mladých, kteří se pod heslem “Řekněme NE násilí” chystali ukázat neonacistům, zač je toho v Izraeli loket. K tomuto účelu si doma připravili molotovovy koktejly a pár slzných granátů. To už se zase ale přestalo líbit policistům a tak pod svým vlastním heslem “Nejlepší obrana je policejní brutalita” vtrhli na oba hloučky a dali jim několik námětů k dlouhému přemýšlení na nemocničním lůžku o smyslu celé akce.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (16 hlasů, průměr 4.75 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,817 přečtení

2 komentářů k “Zbytečný pochod”

 1. Jiřik napsal:

  … a řekl bych, že tento text je stále aktuální, můžeš jen změnit datum a vydat ho znova :-D

 2. El Diablo napsal:

  To je fakt, myslel sem si že jde o komentář k nějakému z pochodů ve Varnsdorfu. Navíc mě zmátl ten obrázek lodě, nápadně připomínající Costu Concordii… :)))

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]