Domácí
Vložil Petr Tomšů 18. 1. 2002

Čeští celníci našli minulý týden v kamionu, zadrženém v Dolním Dvořišti, zbraně v hodnotě několika miliónů korun. Na tiskové konferenci pak celník z noční směny prohlásil, že mohou dokázat jasnou souvislost mezi nákladem a současnou protičeskou kampaň Svobodných v Rakousku. Seznam předmětů, které obsahovala zabavená zásilka je velmi výmluvný: protitankové střely, pušky, miny, rakety typu “kaťuša” a také několik kousků bakteriologických náloží – smrtících salmonelových tyčinek Merci. Toho vše celkem patnáct tun. Přestože adresa místa dodání se shoduje s rodinou vilkou Jörga Haidera, rakouská strana toto obvinění vehementně popírá. Rakousku prý tyto zbraně sice patří, ale údajně si je objednalo myslivecké sdružení pro poslední leč. Pan Haider je shodou okolností jejich předseda.

Na zadržení kamionu se podílelo speciální námořní komando zapůjčené z ukrajinských vojenských sil. Dvacet lidí v neoprénech, potápěčských brýlích a se šnorchlem vypadalo na šestiproudové silnici tak trochu komicky, ale díky intenzivnímu výcviku se jim podařilo přiopilého řidiče Horsta zastřelit už po dvou hodinách. Na straně žabích mužů byly ztráty minimální, pouze dva vojáci se udusili a jeden si omylem prostřelil nohu. Akce dopadla úspěšně také proto, že její návrh konzultoval ministr vnitra Gross telefonicky s Stevenem Segalem, specialistou na americké akční filmy. Tento zásah také napravil reputaci ukrajinským speciálním komandům, kterou ztratili před čtyřmi lety v Rusku při mezinárodním zásahu na tajný sklad narkotik. Cela ukrajinská jednotka totiž nestihla letadlo do Moskvy.

Kuriózní je i cesta kamiónu. Celou trasu celkem podrobně mapuje řidičův osobní deníček: “Milý deníčku, tak nás konečně naložili. Bylo načase, mám už trošku hlad. Taky se těším domů, až se přivítám s mojí milovanou Terynkou. Mám ji už pět let a pořád mě má strašně ráda. Copak asi dělají její štěňátka? No a staré jsem koupil jakousi plyšovou zrůdu, asi bude mít radost. Tak teda jedem, sbohem Teheráne.” Z toho úryvku kriminalisté po pečlivé analýze přišli na místo původu zbraní – Írán. Další cesta pak vedla přes Irák, kde řidič strávil jednu noc v místním nevěstinci a v deníčku jí věnoval osm značně roztřesených stránek. I tyto pasáže dlouho studovali odborníci. Tentokrát na venerické nemoci a anatomii. V Turecku se nestalo nic zvláštního, akorát v Ankaře si ze zbraněmi přeplněného kamiónu vystoupilo ještě asi sto padesát uprchlíků. Zbytek cesty pak uběhl v klidu až do závěrečné palebné pozice.

Nyní česká vláda očekává oficiální prohlášení rakouské strany. I na něm záleží, kolik stíhacích letounů nakonec nakoupí.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks

Tags:

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr 5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,471 přečtení

Jedinný komentář k “Záhadný kamión”

  1. Jiřik napsal:

    Nyní česká vláda očekává oficiální prohlášení rakouské strany. I na něm záleží, kolik stíhacích letounů nakonec nakoupí. – dost dobrá poznámka .-)

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]