Domácí
Vložil Petr Tomšů 13. 1. 2009

Julínek, Stehlíková Předsedovi nejsilnější opoziční strany Jiřímu Paroubkovi to včera ráno nedalo, aby se nevyjádřil k současné situaci ve vládní koalici. Podle jeho slov ho asi nejvíc pobavili lidovci.Víte, ta komedie tam, to už by mohli klidně natáčet, dát na začátek a nakonec znělku, přidat Milana Nedělu a vysílat v neděli odpoledne pod názvem Komik a jeho svět,“ vybičoval se k humoru předseda ČSSD. Slova pochopení neměl ani pro lidoveckou ministryni obrany Vlastu Parkanovou:Přál bych té paní hezkou kariéru v showbyznysu, ale je mi jasné, že pozici nejhloupějšího performera už obsadil Sámer Issa, takže nevím, co by tam dělala. Ano, zpívat jsem ji slyšel.“ A když už se Paroubek rozjel, těžko ho zastavit: „A k paní Stehlíkové snad tolik – až budu u někoho hledat pochopení, stavím se radši v redakci Mladé fronty.

Jenomže odpoledne už bylo všechno jinak. Topolánek slavnostně oznámil dlouho očekávané změny ve vládě a to ve velkém stylu: „A jako první odchází – chvíle napětí – ministr Julínek! Tomáši, pojď si pro cenu! Mezitím doplním, že si tuto poctu zasloužil svým výkonem v roli ministra zdravotnictví, který byl svým nadřízeným donucen k reformám, aby za to později zaplatil vlastním ministerským platem. Nádherná role.“ Poté co si naštvaný Julínek přebral zlatý padák, došlo na ministra dopravy.Řebíčkův minimalistický projev v roli neviditelného ministra, který se neodráží ani v zrcadle, jsme na naší scéně neviděli od dob skvělé Špidlovy parodie na vládu před šesti lety. Opět velká gratulace, echm, zapomněl jsem křestní jméno,“ zaškobrtl premiér při udělování padáků.

A máme tady ještě dvě ceny za ministry ve vedlejších úlohách. Nebudu vás dlouho napínat, pro Zlatý padák si přijdou ministr Čunek a ministryně Stehlíková. Prosím potlesk!“ exceloval premiér, zatímco vyděšení novináři pozorně sledovali kalendář, jestli náhodou není 1. dubna. Topolánek je nenechal vydechnout: „Můj dobrý kamarád Čunek si zaslouží tuto cenu za dlouhodobý přínos české politické scéně a moje ministryně Stehlíková za nejhezčí nástěnku na chodbě úřadu. Její loňské Velikonoce, které tam visely až do října, kdy je nahradila rozbitá baňka, byly nezapomenutelné. Zároveň vám oznamuji, že jejich nástupce zveřejním za týden, ale neměli byste se divit, kdybyste se tam setkali se stejnými jmény, co dnes. Tomáši, pojď mě obejmout!
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (26 hlasů, průměr 4.81 z 5)
Načítám ... Načítám ...
2,218 přečtení

3 komentářů k “Vládní padáky předány”

 1. Jabberwocky napsal:

  Proboha, rozbitá baňka v říjnu, to je fór na ban(ň)kovní krisi, nebo už fakt slyším trávu růst?

 2. Jiřik napsal:

  „neviditelný ministr, který se neodráží ani v zrcadle“ – krása :-)

 3. Karlucci napsal:

  „echm, zapomněl jsem křestní jméno…“

  absolutně luxusní :-))))

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]