Domácí
Vložil Petr Tomšů 15. 10. 2001

Jedno z nejčastějších slovních spojení v poslední době, která si musí politikové vyslechnout, je, kromě vypadni úchyle a hele, pošuk, také bezpečnostní opatření. A aby nemuseli zdlouhavě vysvětlovat, že absolutně neví, o čem je řeč, snaží se vše maskovat preventivními akcemi. Ty mají na jedné straně dodat obyvatelům pocit strachu a nebezpečí a na druhé straně slouží jako odpověď pro případné dotěrné otázky novinářského póvlu.

Největší hrozba dneška má jméno antrax. Například vláda včera zasedala pro jistotu v plynových maskách, kýžený efekt bezpečí se však nedostavil. Po zahájení jednání se málem udusil Miloš Zeman, který si ani v plynové masce neodpustil svou ranní krabičku cigaret. Masku si odmítl nasadit i Lachnit. Hrdlo lahvového piva není tak široké, aby prošlo filtrem. Oblečený v jednorázové ochranné pláštěnce a v plynové masce tak nakonec zůstal pouze ministr životního prostředí Kužvart. Chtěl tím dokázat, že smog není jen slovo do křížovky. Dokázal však pouze zdravotníkům, že ten nový respirační přístroj nekupovali zbytečně.

Nicméně výsledek následujícího dvouhodinového jednání je zhruba tento: do České republiky má doživotní zákaz vstupu americká metalová kapela, která si shodou okolností říká Anthrax. Všechny obálky a krabice obsahující podezřelý bílý prášek budou zničeny – na tento příkaz doplatí bohužel většina chemických závodů, vyrábějící prostředky na praní a některé cukrovary. Další opatření se týká lidí, u kterých se již projevují klinické příznaky onemocnění snětí slezinnou. Tito občané zbudou zbaveni všech svých práv, včetně volebního. O tom, kdo bude zařazen do této skupiny, rozhodne závodní lékař sociálních demokratů.

A jaké jsou podle vlády hlavní znaky nakažených lidí? To je jednoduché, poznají se například podle toho, že mluví z cesty. Mrmlají něco o tom, jak skvělá byla kupónová privatizace, mají utkvělou představu o zadluženém českém státě a trpí halucinacemi v podobě příštího vítězství ve volbách. Tito lidé budou co nejdříve izolováni a vyvezeni v rámci protiteroristického boje do Afghánistánu. Zřejmě už příští úterý.
  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasů, průměr 4.8 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,304 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]