Formule 1
Vložil Petr Tomšů 17. 6. 2004

„Kimi, vzal jsi Michaelovi ten dárek?“ „Jo.“ „Vynesl jsi smetí?“ „Jo jo.“ „A vytáhl jsi toho psa z akvárka?“ „Ano.“ „Víš, čekám dítě s Mikou.“ „Bezva.“ „Zpívá si ve sprše o moc líp finsky, než ty.“ „To jo.“ Typický jezdec stáje West McLaren. 

I takhle mohla vypadat reklama během posledního závodu formule 1 v Kanadě. Tamní obecní zastupitelstvo totiž rozhodlo, že jakákoliv reklama na tabákové výrobky, alkoholické nápoje či nepojízdná auta nebude během velké ceny přípustná. Tento fakt ovlivnil některé jezdce už během kvalifikace. Například Sato se jen zázrakem vyhnul betonové zdi jen proto, aby mohl o pár metrů dál skončit kvalifikaci přejetím jedné celé bobří rodinky. Favorit závodu Michael Schumacher si vyjel pouze šesté místo, ovšem nejen znalci stájových taktik jistě pochopili, že cisternu s PHM nemá Michael za monopostem přivázanou jen tak pro srandu tučňákům.

Hned po startu překvapil všechny v první zatáčce David Coulthard, který si vzpomněl, že nechal v boxech puštěný plyn na vařiči, když si krátce před startem ohříval k obědu pravou kanadskou vepřovku z bobrů. Znenadání otočil svůj vůz o 187 stupňů a vyjel si do protisměru. Když si svou chybu uvědomil, otočil se zpět a začal se Satou tuhý a šílený boj o 15. místo. O moc lépe si nevedl ani jeho kolega Kimi Räikkönen. Během závodu zjistil, že si pro změnu ve stájích nechal volant a musel si pro něj dojet. Což ho samozřejmě stálo cenné půlhodiny.

V boxech bylo vůbec tento víkend živo. Nejprve se Klien hádal s mechaniky tak často, že už pro něj nemělo cenu ani z boxů vyjíždět a pak Heidfeld sestřelil jednoho svého mechaniky tak nešikovně, že ho museli hasiči tři hodiny vystříhávat ze zadní pneumatiky. A aby toho nebylo málo, Räikkönen při výjezdu z boxové uličky, nadšený z nového volantu, přejel nově našrafovanou bílou čáru a musel ji okamžitě znovu natřít.

Vše nakonec skončilo podle očekávání. Ferrari zvolilo taktiku dvou zastávek v boxu na rozdíl třeba od šestnácti zastávek Sauberu a tím pádem zbylo na Michaela Schumachera opět první místo.

  • Print
  • email
  • Twitter
  • Facebook
  • Add to favorites
  • Google Bookmarks
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr 4.5 z 5)
Načítám ... Načítám ...
1,794 přečtení

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]