Formule 1
Vložil Petr Tomšů 16. 3. 2010

Schumacher, Hakinnen Nový ročník Formule 1 opět přinesl pár fatálních změn. Přibylo hned několik nových týmů, takže se dá očekávat lítý boj bez kompromisů o poslední místo. Stáj Virgin Racing zaujala potenciální fanoušky tím, že svůj nový monopost navrhla komplet celý v netbooku, který dostali k sekačce a to ještě přes příkazový řádek. Vůz před závodem prakticky neopustil box a jeho testování proběhlo ve čtvrtek po obědě, kdy si do něho na půl hoďky vlezl Timo Glock, kterého nezastavil ani povzbuzující výkřik jednoho z mechaniků: „Co tam lezeš!“ Nakonec ho z monopostu, který se okamžitě zhroutil sám do sebe, musel opatrně vystříhat majitel týmu John Bluetooth nůžkami na nehty.

Tým Lotus zdědil své slavné jméno za nevyjasněných okolností od svého britského předchůdce během ponuré deštivé noci na konci druhé světové války. Nepovedlo se mu sehnat do svého týmu ani Michaela Schumachera, ač kontrakt byl prý na spadnutí. „Bohužel se ukázalo, že Michael celou dobu mluvil v miliónech dolarů,“ vysvětlil zklamaný šéf týmu. Ani třetí nováčkovský tým HTR nezačal nejlépe. Jeho majiteli, který získal peníze na sezónu prodejem španělské obdoby budovy Federálního shromáždění, došly finance už při akci Nákup letenek. To se projevilo i na výsledku VC, kdy jeden z pilotů odstoupil ve druhém kole, což ovšem bylo o dvě kola víc, než ve stáji čekali a mohly tak propuknout nevázané oslavy.

A změny přinesla i nová pravidla. Tou nejpodstatnější změnou je zákaz tankování během závodu. To automaticky znamená plnou nádrž na startu, což se zdálo moc slabším týmům, ovšem jejich návrhu – na start s prázdnou nádrží, už Bernie odolal. Tak snad příští rok. I režim bodování nezůstal beze změn. Díky návratu fenomenálního Michaela Schumachera do F1, přibylo v bodování osm bodů, které se Michaelovi automaticky přičtou každou Velkou cenu. I tak to ovšem Schumacher neměl nejsnazší. Mnozí jeho fandové ho kvůli přestupu do Mercedesu obviňovali z velezrady, za kterou by ho v době války klidně pověsili. Méně radikální fanoušci ho navrhovali postavit ke zdi klidně i dnes.

Samotný závod lze popsat jako tři hodiny koncentrované nudy. Byly to zlé časy pro formuli – věrní fanoušci u televize usínali, vlažnější umírali. Zřejmě nejnapínavější okamžik se přihodil ve 14 kole ruskému pilotovi Petrovovi z Renaultu, kterému někdo během zastávky v boxu ukradl pravou přední pneumatiku a jezdec tak musel pomalu vylézt z monopostu a zle se přitom mračil na své ukrajinské mechaniky. I to je nová Formule 1.
 • Print
 • email
 • Twitter
 • Facebook
 • Add to favorites
 • Google Bookmarks

Tags: , , , , ,

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (38 hlasů, průměr 4.55 z 5)
Načítám ... Načítám ...
5,110 přečtení

16 komentářů k “Velká cena Bahrajnu: Unaveni sluncem”

 1. ada napsal:

  článek super,
  ale chce to trošku častějš.
  Díky

 2. chose napsal:

  jo pekny … i z takove nudy se da vykresat fajn clanek.
  zminkou o povinnych bodech pro schumachera jsi nezklamal.

 3. Karlucci napsal:

  „lítý boj bez kompromisů o poslední místo…“

  :-)))
 4. jakub napsal:

  prosím, prosím… je to detail ale slovo „potencionální“ už příště néé! takové slovo v češtině ani neexistuje – asi jste myslel „potenciální“. cizí terminy sjou záludné :-)
  -
  jinak článek dobrej, jen tak dál.

  • Petr Tomšů napsal:

   To není od slova potenciometr? :)

   • jakub napsal:

    no… pokud přistoupíme na správnost výrazu potencionální – potom by se muset měřák potencionálu jmenovat potencionalometr. kdepak… tohle je slepá ulička. bohužel v češtině má tuhý kořínek.

   • app napsal:

    Používat cizí termity je vždycky velký rizoto :-D
    Super článek, díky a jen houšť!

 5. Viktor napsal:

  Ukrajinsti mechanici.

 6. Miguel napsal:

  Výborný článek, ale to to trvalo!!

 7. Wornlook napsal:

  Super, jen houšť!!

 8. divnej brouk napsal:

  ..věrní usínali, vlažnější umírali.. X))

 9. Jiřik napsal:

  Návrat po dlouhé odmlce a hned s tak výborným článkem! :-D

 10. Igráček napsal:

  z monopostu, který se okamžitě zhroutil sám do sebe :-D

 11. Václav napsal:

  Super, ale chtělo by to každou velkou cenu. Ne pouze jednou za rok. Jinak SUPER…

Vlož komentář

Můžeš použít následující tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

[CNW:Counter]